Kaip pagerinti namų kvapą?

Išėję iš to nerūpestingo paauglystės ir jaunystės laikotarpio, kai tik ir svajojome apie pabėgimą iš namų (aišku, dažniausiai perkeltine prasme ir, praūžus audringam savaitgaliui, turint ketinimą grįžti atgal pas rūpestingą mamą), dažnas puolame puoselėti savo namų lizdelio jaukumą bei estetiką. Tiesa, net ir naujausios kolekcijos baldai, išskirtinės interjero detalė ir kruopščiai nublizginti veidrodžiai nėra pajėgūs užmaskuoti nemalonaus kvapo namuose ar…šio nebuvimo. Ką, norint pagerinti kvapą, naudoti – eterinių aliejų garintuvą ar namų kvapus? Bei ko į kokias smulkmenas derėtų atkreipti dėmesį, norint be reikalo nesutrikdyti kvapnios namų atmosferos?

Eterinių aliejų garintuvas ar namų kvapas: renkamės geriausią variantą!

Džiuginanti tendencija: pagaliau atrandame kvapus bei šių vaidmenį žmogaus nuotaikai ir savijautai! Žmonės aktyviai perka eterinius aliejus bei šiems skirtus garintuvus, kvapiąsias žvakes, namų kvapus su kvapniosiomis lazdelėmis, purškiamus kvapus bei kitas aromatingas alternatyvas. Sprendimas, kurį variantą rinktis, priklauso nuo kiekvieno mūsų pasirinkimo bei noro.

Žmonės, nusprendę įsigyti eterinių aliejų garintuvą, dažnai, tikėdamiesi „nušauti du zuikius“, painioja šį su oro drėkintuvu. Jei namuose per mažas drėgmės kiekis, jums reikalingas profesionalus oro drėkintuvas, tuo tarpu eterinių aliejų difuzorius skirtas tik pagerinti namų kvapą. Taip pat svarbu žinoti, jog geras garintuvas kainuoja nemažai: rinkdamiesi pigesnius, kinietiškus variantus, po kelių panaudojimų galite likti labai nusivylę. Dar vienas šio varianto niuansas – dizainas. Iš tiesų gana sudėtinga rasti eterinių aliejų difuzorių, kurio išvaizda harmoningai įsilietų į jūsų namų interjerą. Dažniausiai, deja, tai būna, liaudiškai tariant, „gargaras“, akivaizdžiai „iškrentantis iš konteksto“.

Kitame „ringo“ kampe stovi namų kvapai. Tai – variantas, pasižymintis visa eile privalumų.

Internetinėje parduotuvėjehttps://odoro.lt/namu-kvapai rasite namų kvapus, „patiekiamus“ keliomis formomis. Namų kvapai su lazdelėmis, kvepiančios žvakės, purškiami namų kvapai bei kvapų papildymai: kiekvienas ras sau priimtiniausią variantą.

Vilioja ne tik kvapų „formatai“, bet ir šių įvairovė. Saldus, aštrus, gaivus, švarus, rafinuotas? Suteikiantis žvalumo ar, priešingai, padedantis atsipalaiduoti ir nusiraminti? Aromato jėga iš tiesų didelė! Tuo įsitikinsite bandydami skirtingus  kvapus bei ieškodami to vienintelio. O gal tiesiog nuspręsite, jog vienas kvapas idealiai subalansuotas, pavyzdžiui, jūsų svetainei, o kitas – vonios kambariui ar virtuvei!

Vertinant estetikos aspektą, namų kvapai, ypač – kvapiosios lazdelės bei žvakės, gauna didelį pliusą. Šios gali tapti ir estetiška, stilinga interjero detale. Šiuo metu itin populiarios interjerą puošiančios kompozicijos, formuojamos ant padėklų, dažnai yra papildomos ir namų kvapo indeliu su lazdelėmis ar kvapiąja žvake.

Ką daryti norintiems natūraliai malonaus kvapo?

Yra žmonių kategorija, kuriems namų kvapai bei kiti aromatai, nesvarbu, cheminės ar natūralios kilmės šie bebūtų, yra nepriimtini. Štai keli elementarūs patarimai, praversiantys „natūralistams“, kuriems imponuoja tiesiog gaivus švaros kvapas.

·        Kuo dažniau vėdinkite kambarius. Tai – ne tik gaivos garantas namuose, bet ir puiki prevencinė priemonė prieš ligas.

·        Netingėkite reguliariai išnešti šiukšles arba pagudraukite ir įsigykite mažesnį šiukšlių kibirą.

·        Prieš plaudami grindis, nepasididžiuokite ir…pauostykite šluostę. Jei, po paskutinio plovimo, ši buvo prastai išdžiūvusi, išplautos grindys skleis nemalonų kvapą.

·        Jei auginate katę ir šį tam „pasirašo“, rinkitės uždarą kraiko dėžę. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *