Svetainės interjeras – kaip jį atnaujinti patiems?

Turbūt neprieštarausite, jog svetainė – tai vienas svarbiausių kambarių namuose. Gi nėra geresnio jausmo nei grįžus po ilgos darbo dienos įsitaisyti minkštoje sofoje ir pažiūrėti mylimą serialą ar paskaityti knygą. Tai vieta, kur susirenka šeima ar yra priimami brangūs svečiai, čia aidi juokas, o pokalbiai tęsiasi iki vėlumų. Svetainė daugeliui asocijuojasi su laisvalaikiu ir pačiomis geriausiomis emocijomis, tad investuoti į ją ir sukurti dar jaukesnę, komfortiškesnę bei gražesnę aplinką – tikrai verta. Jei jau senokai svarstėte apie tai, kaip tik šiame straipsnyje apžvelgsime keletą idėjų, kaip paprastai ir nesunkiai atnaujinti svetainės interjerą.

Pakeiskite baldų išdėstymą kambaryje

Kartais viskas, ko reikia kambariui – naujai išdėstyti jame esančius daiktus. Perkeldami baldus iš vienos vietos į kitą, galite sukurti visiškai naują vaizdą. Būtent dėl to ir rekomenduojama pradėti nuo šio žingsnio, norint atnaujinti bet kokį kambarį. Pasirinkite, kas bus jūsų atspirties taškas svetinėje – gal tai televizorius, o gal židinys ar langas, ir išdėstykite likusius daiktus aplink jį. Baldus pastatykite taip, kad žmonės, esantys kambaryje, galėtų patogiai kalbėtis tarpusavyje, neįtempdami kaklo ar nepakeldami balso. Jei kambarys yra itin didelis, galite sukurti ir keletą tokių pasikalbėjimui skirtų zonų. Taip pat nepamirškite, jog žmonės kambaryje judės ir tai daryti jiems turi būti lengva. Palikite pakankamai vietos svečiams ar namiškiams apeiti baldus, kad jie galėtų lengvai patekti iš vienos kambario pusės į kitą. 

Perdažykite sienas

Nauja sienų spalva – vienas lengviausių ir greičiausių būdų, kaip į kambarį įnešti gaivumo, šviežumo pliūpsnį. Jei jūsų svetainės sienos yra itin margos ar tamsios, galbūt laikas tai pakeisti ir jas perdažyti šviesiomis, kreminėmis spalvomis. Pieno baltumo, dramblio kaulo ar rusva spalva – niekada neišeina iš mados ir yra laikomos klasikinėmis spalvomis interjero dekore. Pasirinkę jas, ne tik į kambarį įnešite daugiau šviesos, bet ir jį optiškai padidinsite. Taip pat vienspalvės sienos, nudažytos pasteliniu atspalviu, daug saugesnis pasirinkimas, kadangi įvairūs margumynai ar itin ryškios spalvos dažnai ima varginti, jei daugiau laiko praleidžiama tokių spalvų kambaryje. Tuo tarpu jei jūsų svetainės sienos jau ir taip baltos, o pakeisti kažką vis tiek norisi – puikus variantas pasirinktį vieną kambario sieną ir ją nudažyti jums patinkančia ryškia spalva, o gal net papuošti ją dryžiais. Pasirinkę tik vieną intensyvios spalvos sieną, neapkrausite kambario ir jam suteiksite žavų bei originalų akcentą.

Pakeiskite senus baldus

Turbūt sutiksite, jog sunku susikurti tokį kambarį tarsi iš namų interjero žurnalo, jei jame yra itin atgyvenę arba vienaip ar kitaip pažeisti, daug naudojimo žymių turintys baldai. Nors dažnai toks baldas mums kelia sentimentus ir įvairius malonius prisiminimus, visgi reiktų pasiryžti, jei dar įmanoma, jį atnaujinti, arba pakeisti nauju. Tarkime, jei sofa yra ištepta taip, jog dėmės jau nebeišsivalo, pagalvokite apie jos pervilkimą nauju išskirtiniu audiniu. O jeigu senos komodos spalva nebetinka prie likusio kambario interjero, perdažykite ją. Be abejo, visa tai užims nemažai laiko, tad jei jo tiek skirti negalite arba jei baldų defektai yra nebepataisomi, tiesiog pasvarstykite apie galimybę seną baldą pakeisti nauju. Svarbiausia – išsirinkti kokybišką ir savo dizainu nesenstantį baldą, kuris tarnaus daugybę metų ir bus puiki investicija. Didelį svetainės baldų pasirinkimą geriausiomis kainomis galite rasti paspaudę ant šios nuorodos – https://www.varle.lt/svetaines-baldai/.

Nepamirškite smulkių dekoro elementų

Dar vienas labai svarbus aspektas – nebijokite dekoruoti savo kambario įvairiais papildomais dekoro elementais. Vienas tokių pavyzdžių yra ne kas kita, o augalai. Nesvarbu, kokį augalą pasirinksite, jis neabejotinai į kambarį atneš daugiau gyvybės ir suteiks jam gaivos, šviežumo pojūtį. Be to, dėl išsirinktos žalumos jūsų svetainė ne tik atrodys gražesnė, bet ir dėl augalų vykdomos fotosintezės galėsite mėgautis švaresniu oru. Kitas, ne ką prastesnis dekoro elementas – paveikslai. Įvairūs meno kūriniai veikia puikiai, norint vienspalvėms kambario sienoms suteikti žaismingumo ar originalumo. Jūsų išsirinktas paveikslas nesunkiai pritrauks svečių dėmesį bei, be abejo, jūsų namus pavers kur kas įsimintinesniais. 

Atkreipkite dėmesį į apšvietimą 

Jūs galite turėti pačius gražiausius baldus ir puikiausiai nudažytas sienas, tačiau jei apšvietimas nėra tinkamas, visos pastangos sukurti norimą svajonių interjerą gali nueiti perniek. Būtent dėl šios priežasties būtina atkreipti dėmesį į apšvietimą kambaryje. Objektyviai įvertinkite, ar erdvėje pakanka šviesos, kiek šviesos šaltinių yra joje. Jei per mažai, apsvarstykite galimybę įsigyti papildomų įrenginių, skleidžiančių šviesą. Ar tai bus dar vienas pakabinamas šviestuvas, ar pastatomas toršeras – viskas priklauso nuo jūsų. Rinkdamiesi jį, modelį derinkite prie esamo kambario interjero, o taip pat nebijokite nusipirkti įdomiau, originaliau atrodančio šviestuvo, kadangi ir jis gali būti puikiu kambario akcentu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *