Lauko šviestuvų apžvalga

Lauko šviestuvai šiais laikais perkami ne tik dėl saugumo, kuris, žinoma, neabejotinas, tačiau taip pat ir stiliaus, kadangi tinkama apšvietimo sistemas gali suteikti aplinkai kur kas daugiau elegancijos, patraukti dėmesį, galiausiai, pakelti vertę.


Galiausiai, šiuo metu lauko šviestuvai yra tokie įvairūs, tad kiekvienas, kuris ieško, gali rasti tai, kas jam labiausiai tinka. Nuo tradicinių, mažesnių šviestuvų, kurie dažniausiai montuojami ant pastatų, iki masyvių, didelių, kurie veikia saulės energijos pagalba, tad yra ypač ekonomiški ir tuo pačiu draugiški aplinkai.


Lauko šviestuvo įrengimas


Kadangi lauko šviestuvai yra labai įvairūs – daugelių atveju geriausia tartis su specialistais, kurie prekiauja šio tipo įranga, tad padeda rasti tinkamiausią, labiausiai tinkamą Jūsų erdvei. Juk vertinamas ne tik dekoratyvumas, tačiau ir kiti aspektai, kaip kad montavimo vieta, galingumas ir panašiai.


Dažniausiai pasirenkama montavimo vieta yra viena iš šių arba kelios jos:

 • Greta lauko įėjimo prie namo. Čia puikiai tinka lauko šviestuvai, kurie veikia su judesio davikliu. Tokiu atveju įsijungs kuomet bus judesys greta durų – taip visada draugiškai sutiksite svečius bei pasirūpinsite savo saugumu.
 • Taip pat skoningai atrodo apšviesti takeliai, kurie yra kieme. Ypač – soduose. Tiesa, šiuo atveju daugiausia dėmesio yra kreipiama ne į saugumą, tačiau dekoratyvumą.
 • Taip pat siūlomas ir terasos apšvietimas, kuris padės pasirūpinti, kad vakarinis sėdėjimas lauke būtų jaukus ir malonus kaip niekada.
 • Žinoma, papildomai galimas apšvietimas ir tam tikrų dekoratyvių augalų.
 • Siūlome daugiau dėmesio skirti ir garažo apšvietimui.
 • Galiausiai, kitoms erdvėms, kurioms reikalinga dekoratyvumas ir tuo pačiu sureikšminimas.

Lauko šviestuvo pasirinkimas


Kai jau tiksliai žinote, kurioje vietoje šviestuvas bus montuojamas, dažniausiai pasirinkti labiausiai tinkamą nėra sudėtinga. Žinoma, reikia įvertinti nemažai kriterijų, tad pasikartosime, kad su specialistais viskas yra kur kas paprasčiau.


O kokios sąvokos yra pačios svarbiausios renkantis šviestuvus?

 1. Žinoma, būtinai turi būti vertinami vatai, kurie padeda suprasti – kokio galingumo apšvietimas bus ir tuo pačiu įvertinti – koks Jums yra reikalingas.
 2. Kiekviena lemputė varijuoja savo eksploatacijos trukme, tad tai gali būti dar vienas svarbus kriterijus pasirinkimui. Žinoma, geriausia rinktis LED, kadangi jie tarnauja ilgiau.
 3. Plati ir atspalvių paletė, tad kiekvienas gali rasti jam tinkamą variantą. Dažniausiai pasirenkamos baltos spalvos LED lemputės.
 4. Liumenai matuoja skleidžiamos šviesos kiekius, tad tai dar vienas svarbus rinkimosi aspektas. Svarbu įvertinti – kiek lempų reikia patalpai apšviesti.
  Atsakingas rinkimasis – našus rezultatas, tad leiskite sau džiaugtis skoningu ir saugiu lauko apšvietimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *