Kas svarbiausia parduodant ar perkant būstą

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose dažniausias ir patogiausias būsto pasirinkimas yra butai. Daugelis renkasi nuomotis butą, jiems patogioje miesto vietoje ar rajone, kai kurie net nusprendžia jį nusipirkti. Tačiau tai nėra vienos dienos procesas ir yra dalykų, kuriais reikia pasidomėti.

Svarbiausias aspektas, susijęs su butų pirkimu ar nuoma – kaina. Tačiau dažnai ją įvertinti ir nustatyti sunku, nes nekilnojamo turto kainos labai skiriasi ir keičiasi, todėl kaina priklauso nuo daugybės aspektų. Tam vertėtų rinktis turto vertinimo paslaugas, kad kaina būtų nustatyta kuo tiksliau, greičiau ir naudingiau abiems pusėms: ir pirkėjui, ir pardavėjui.

Pirkėjui turto vertinimas yra labai reikalingas, jei jis siekia gauti finansavimą iš banko ar kredito unijos būsto pirkimui. Būsto pirkimas yra pakankamai sudėtingas ir ilgas procesas, kuriame laukia daugybė popierizmo. Taip pat būsto vertinimą gali inicijuoti potencialus pirkėjas, norėdamas išsiaiškinti, ar pardavėjo nustatyta kaina adekvati ir būstas vertas tokios sumos. Jei butą siekiama parduoti, jo kainos nustatymas ir prognozės visada stipriai remiasi licencijuoto vertintojo atlikta analize, todėl apsieiti be profesionalaus vertintojo paslaugų šiuo atveju beveik neįmanoma. Be to turto vertinimo paslaugos leis nustatyti maksimaliai naudingą kainą pardavėjui.

Namo kainos įvertinimas yra dar sudėtingesnis. Gali atrodyti, kad šiuo atveju kainą nustatyti yra lengva, tačiau namo kainos įvertinimas turi būti atliktas remiantis dar daugiau įvairių kriterijų ir labai priklauso nuo namo būklės, įrengimo lygio, vietos, įvairių reglamentų reikalavimų atitikimo ir t.t.

Gali atrodyti, jog būsto kainos nustatymas ir įvertinimas perkant ar parduodant būstą yra daug laiko ir pastangų nereikalaujantis procesas. Tačiau iš tiesų dažnai prireikia ir rekomenduojama pasikliauti profesionalais, kurie dirba pagal tam tikras patikrintas metodikas. Žinoma, svarbu išsirinkti tik daug patirties turinčius specialistus, kurie žino visas pagrindines problemas, su kuriomis susiduria nekilnojamo turto pardavėjai ar pirkėjai, ir visus klausimus, kurie gali kilti. Daugiau informacijos apie kilnojamo ir nekilnojamo turto vertinimą ir vertinimo procesą galite rasti apsilankę https://www.vertintojas.lt/