Kokią lauko terasą pasirinkti?

Terasa, tai pastatas, kuris yra prie namo. Nusprendus statytis terasą namuose, reikia apgalvoti, kokią lauko terasą pasirinkti. Nuosavoje terasoje galima ne tik papusryčiauti ar pavakaroti. Tai puiki vieta ilsėtis tuomet, kai norisi pabėgti nuo namuose tvyrančios vasaros kaitros. Terasa yra geras pasirinkimas, nes ji dažniausiai tampa vasaros kambariu, kuriame visi nori leisti savo laisvą laiką.

Terasos vietos pasirinkimas

Nuo to, kokios terasos norėsite, kokio ji bus dydžio, iš kokių medžiagų, ar visiškai atvira, ar pusiau uždara, priklauso jos statyba. Taigi pirmiausia turite nuspręsti dėl terasos išvaizdos ir jos struktūros.

Jei namo projekte yra įrengta terasa, terasos pamatą galima daryti pastačius namo pamatą. Na, jei idėja apie terasą kilo po seniai pastatyto namo – nėra nieko blogo. Sename name kur kas paprasčiau nuspręsti, kur pastatyti terasą. Sprendžiant dėl ​​terasos vietos, svarbu žinoti tikslią saulės padėtį tam tikru metų laiku ir paros metu, ar terasoje vyraus ryto, vidurdienio, ar vakaro saulė.

  • Jei mėgstate sėdėti ir gaudyti saulės spindulius vakare, nebūtinai vakarinė terasa yra geriausias sprendimas jums. Jei namą supa miškas, vasarą gražiausias saulės atspindys bus tik  rytuose ir pietryčiuose. Žiemą saulės atspindžiai yra rytuose ir net šiaurėje, lygiai taip, kaip saulė beveik leidžiasi pietuose. Atkreipkite dėmesį į savo aplinką ir sužinosite, kur jums bus maloniausia praleisti laisvalaikį. Geriausia, jei terasos neveikia šiaurės vėjas ir ji atsiveria į rytus, vakarus ir pietus.
  • Kitas ne mažiau svarbus aspektas, į kurį reikia atsižvelgti statant terasą, yra tai, kad ji turėtų būti lengvai pasiekiama, todėl geriausia ją prijungti prie svetainės ar virtuvės. Labai patogu, kai virtuvės langas ar durys yra terasoje – tada labai patogu vaikščioti ir pateikti užkandžių terasoje sėdintiems gyventojams.
  • Apsauga nuo vėjo ir kaimynų žvilgsnio taip pat yra svarbus veiksnys. Jei šeimoje yra vaikų, reikia atsižvelgti ir į jų saugumą. Terasa gali būti po namo kampu arba iš dalies po stogu. Namo su aukštu pamatu arba stovinčio ant šlaito atveju terasa dažniausiai statoma ant poliarinio pamato virš žemės.
  • Žinoma, kad geriausiai žinote patys, kokia terasa jums tinka ir patinka, dėl to apsisprendus dėl terasos vietos išvengiama daug klausimų, tačiau reikia aptarti jos plotą. Terasa – tai tas pats kaip virtuvė ar svetainė, tik ji lauke, todėl jos dydis priklauso nuo šeimos poreikių. Manau, kad 5-6 asmenų šeimai optimali bus 14-25 kv. m terasa, tačiau tikrai džiaugsis tie, kuri terasai gali skirti apie 40 kv. m.

Kur rasti geriausias terasas?

Geriausios terasos yra randamos čia. Terasas gaminame iš: Medinių lentų – galima rinktis iš termiškai apdorotos, dažytos ar kitaip impregnuotos pušies, maumedžio medienos. WPC terasinių lentų – WPC kompozito terasinės lentos, tai ilgaamžis sprendimas jūsų terasai. WPC lentų nereikės šveisti, dažyti, jos yra atsparios UV spinduliams ir oro sąlygoms. Plytelių – ieškantiems modernaus sprendimo – siūlome terasą iš plytelių. Terasoms įrengti naudojame akmens masės terasines plyteles, kurios atrodo elegantiškai ir nereikalauja jokios specialios priežiūros.

Mūsų pagrindinė veikla – kokybiškų ir ilgaamžių terasų statyba Vilniuje ir Vilniaus rajone. Nuolat įgyvendiname didelės apimties projektus ir įrengiame terasas prie restoranų, kavinių, viešbučių ar kitų verslų. Jau 7 metus sėkmingai vystome veiklą ir galime jums pasiūlyti bei įgyvendinti originalius ir praktiškus sprendimus!