Kaip išsirinkti tinkamiausią televizorių 2020 metais?

Nors bėgant laikui ir keičiantis kartai televizijos populiarumas mažėja, tačiau televizorius vis tiek išlieka nepakeičiamas šeimos narys kiekvienuose namuose. Tai puikiausias būdas žiūrėti filmus ar žaisti žaidimus. Tačiau kaip išsirinkti tinkamiausią televizorių namams?

Ekrano dydis

Tai turbūt svarbiausias veiksnys kiekvienam, kuris renkasi kokį naują televizorių įsigyti. Nesvarbu kam televizorius bus naudojamas, svetainei, virtuvei ar sodui, tinkamą dydį galima rasti visiems. Taigi pagal ką nuspręsti koks dydis tinkamiausias? Pirmiausia reikia sau atsakyti keletą klausimų. Ar tai įrėminta vieta kur televizoriaus dydis gali būti tik iki tam tikros ribos, iš kokio atstumo televizorius bus stebimas bei kiek žmonių įprastai televizorių žiūrės vienu metu? Elementaru, kad jei televizorius bus pastatomas tokioje vietoje kur jis bus tarsi įrėmintas, tai reikia išsimatuoti galimos vietos aukštį ir plotį bei pagal tai rinktis dydį. Atstumą kuriuo bus stebimas televizorius galima nustatyti pagal nesudėtingą formulę. HD raiškos televizorius turi būti žiūrimas nei iš arčiau nei ekrano įstrižainę padauginus tris kartus, o 4k raiškos ekrano įstrižainę padauginus pusantro karto. Norint sužinoti, koks ekranas tinkamiausias patartina nuvykti į vietą su visa šeima, pažiūrėti realiai ir išsirinkti Jums tinkamiausią. 

Raiška 

Televizoriaus raiška, tai atvaizduojamų pikselių skaičius ekrane. Kaip pavyzdys, raiška gali atrodyti taip: 1920×1080. Kuo raiška mažesnė, tuo geriau plika akimi matomi atskiri taškai, kurie žiūrint iš arti gali labai trukdyti ir varginti. Kuo raiška didesnė tuo pikseliai labiau susispaudę ir net žiūrint į ekraną iš labai arti, pikseliai nematomi. Didėjant raiškai didėja ir televizoriaus bendra kaina, todėl svarbu nuspręsti kokios raiškos Jūsų atveju pakanka. Žinoma galima rinktis didžiausios raiškos televizorius tokius kaip 4k ar 8k, tačiau tai dar gana nauja technologija, todėl žiūrintiems tik televiziją investuoti į tokio dydžio raišką šiuo ir turbūt dar artimiausiu metu nėra verta. Tokios didelės raiškos ekranas puikiai tinka žaidimams bei filmams, kurie yra pritaikyti atvaizduoti kiekvieną smulkiausią detalę, taigi jei neplanuojate to daryti tai ir tokios raiškos ekranas jums nereikalingas.

Atkūrimo dažnis

Tai dažnis išreiškiamas hercais, kuris nurodo kiek kartų per sekundę vaizdas yra atkuriamas. Standartas yra 60 Hz. Dauguma atveju to ir pakanka tačiau akylai akiai, esant 60 Hz ir greitai judantiems objektams, gali matytis neryškus, bet erzinantys išblukimai bei pavėlavimai, todėl tokiu atveju siūloma rinktis 120 Hz ar net 240 Hz atkūrimo dažnius.

Taigi, renkantis televizorių 2020 metais svarbu nuspręsti kokioje vietoje jis bus bei ko Jūs patys tikitės iš jo. Jei televizorius būtinas tik televizijos žiūrėjimui tai patartina rinktis mažesnės raiškos įrenginius, tačiau jei planuojama žiūrėti itin aukštos kokybės filmus ar žaisti žaidimus tai tokiu atveju patartina atsižvelgti į tai, kad raiška turi būti kuo didesnė. Svarbu tik prisiminti, kad mažesnės raškos televizoriai pigiau nei 4k ar 8k raiškos variantai, kurie šiuo metu greitai populiarėja, tačiau maksimaliam naudojimui reikalinga specialūs vaizdo įrašai ar žaidimai.