Kaip įvertinti savo finansines galimybes, prieš įsigyjant būstą?

Nesunku pastebėti, kad visus poreikius pateisinantis būstas yra viena didžiausių kone bet kurio žmogaus svajonių. Tačiau tuo pat metu reikia akcentuoti, kad tai yra ir vienas pačių svarbiausių gyvenimo žingsnių. Tad jam būtina ruoštis ypač atsakingai ir pagalvoti ne tik, kurioje miesto vietoje labiausiai norėtumėte gyventi (o galbūt priešingai – nuspręsti traukti į užmiestį), bet ir labai atsakingai įvertinti savo finansines galimybes. Būtent nepamatuotos, nepasvertos, neįvertintos finansinės galimybės priimti svarbius gyvenimus žingsnius bei perkant stambiausius pirkinius, neretai tampa asmeninio bankroto priežastimi (daugiau apie tai galite sužinoti užsukę į Stiprus Žmogus). Taigi, pats metas susipažinti su naudingomis įžvalgomis, padėsiančiomis įvertinti savo finansines galimybes prieš įsigyjant būstą. 

Kokio dydžio paskolos jums prireiks ir, kur ją galite gauti geriausiomis sąlygomis?

Nesunku pastebėti, kad didžioji dalis nuosavo būsto įsigijimo sandorių yra įmanomi tik gavus paskolą. Jei ji bus reikalinga ir jūsų atveju, turite labai atsakingai pasverti, kokio dydžio ji bus. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad labai didelė dalis žmonių daro svarbią klaidą: nori gyventi ypač erdviuose namuose, todėl jiems įsigyti ima didesnę paskolą, kuri vėliau virsti sunkia finansine našta. Taigi, reikėtų labai atsakingai įvertinti, kas geriau: šiek tiek mažesni namai, tačiau greičiau grąžinta paskola ar itin erdvus būstas, ir ypač ilgas paskolos grąžinimo laikotarpis? 

Tačiau ir tai – dar ne ne visi svarbiausi su paskolomis susiję akcentai: nusprendę, kokio dydžio paskola jums yra reikalinga, skirkite pakankamai laiko tam, kad sužinotumėte, kur ją galite gauti geriausiomis sąlygomis.

Kiek kainuos namo išlaikymas?

Dar vienas būdas įvertinti savo finansines galimybes, prieš įsigyjant būstą, tai – numatymas, kiek pinigų pareikalaus jo išlaikymas kiekvieną mėnesį. Jei išsirinkote bent kelis jus dominančius būstus, neteks įdėti daug pastangų ar paskirti daug laiko, kad numatytumėte, kiek išlaidų reikės norint išlaikyti naujuosius namus. Taigi, belieka tik pridurti, kad atsakingai turėtumėte pasverti jūsų laukiantį įsipareigojimą ir rinktis tą variantą, kuris netaps našta.

Kaip matyti, šiuos namų darbus atlikti verta – būsite tikri, kad priėmėte tinkamą sprendimą. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *