Būsto patarimai

Trumpai apie momentinius vandens šildytuvus dušams

Momentiniai vandens šildytuvai yra tas įrenginys, kurio privalumai kalba patys už save. Šie ekonomiški, praktiški bei lengva eksploatacija pasižymintys įrenginiai išsiskiria ir dailią bei estetiška išvaizda, tačiau tai tikrai nėra viskas, ką turėtume žinoti, renkantis momentinį šildytuvą dušui.

Kada rinktis momentinį vandens šildytuvą dušui?

Momentinį vandens šildytuvą dušui verta rinktis tada, kai yra norima pakankamai nebrangus, tačiau ilgaamžio įrenginio, įgalinančio pakankamo kiekio karšto vandens paruošimą bei sklandų tiekimą. Toks vandens šildymo būdas puikiai tinka dušuose, nes jie labai kompaktiški, taupantys vietą ir „neužgriozdinantys“ erdvės.

Ar momentinį vandens šildytuvą iš tiesų taip paprasta sumontuoti?

Tikrai taip. Momentiniai vandens šildytuvai garsėja, kaip įrenginiai, kurių sumontavimas itin paprastas. Įsigyjant šiuos įrenginius, specialistai visada atsakys į visus klausimus, susijusius su montavimo darbais bei įrenginio pajungimu, todėl šie procesai Jūsų negąsdins nuo pat pradžių.

Kokiais techniniais parametrais skiriasi momentiniai vandens šildytuvai dušui?

Momentiniai vandens šildytuvai dušams skiriasi įvairiais techniniais parametrais. Pradėkime nuo to, kad skiriasi vandens pajungimo būdas. Įprastai yra skiriami trys vandens vandens pajungimo būdai, t. y., 1/2″, apačioje arba nuo sienos. Šie įrenginiai pasižymi ir skirtinga įtampa. Dažniausiai tai – 230 V arba 400 V. Skirtingas yra ir šių įrenginių galingumas, prasidedantis nuo 3 kw galintis siekti iki 27 kW. Našumo parametrai taip pat skirtingi. Momentinių vandens šildytuvų dušui našumas yra skaičiuojamas l/min. Mažiausi našumo rodikliai, kuriais pasižymi šie šildytuvai, yra 1,5 l/m ir 1,7 l/m, o didžiausi– 11,6 l/min ir 13,0 l/min.

Visi momentiniai vandens šildytuvai pasižymi ir skirtingu ErP energetiniu efektyvumu, todėl yra skirstomi į klases. Klasės yra žymimos raidėmis, ko pasekoje A raide yra žymimi itin aukšto energetinio efektyvumo momentiniai vandens šildytuvai. B klasės įrenginiai taip pat yra taupūs, tačiau jų naudingumo rodikliai žemesni, nei A klasės įrenginių. Abiejų klasių momentiniai vandens šildytuvai dušams gali turėti elektroninį, hidraulinį arba mechaninį valdymą.