Šilumos ir vėdinimo sistemos

INFRARAUDONŲJŲ SPINDULIŲ ŠILDYTUVAS: PRIVALUMAI IR TRŪKUMAI

Prasidėjus šaltajam metų sezonui ir nukritus oro temperatūrai, daugelis žmonių pradeda ieškoti būdų, kaip sutaupyti pinigų šildymo sąskaita. Šiuo metu vis labiau populiarėja infraraudonųjų spindulių šildytuvai, kurie yra itin efektyvūs ir ekonomiški, lyginant su kitais rinkoje egzistuojančiais šildytuvais.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai veikia panašiai kaip saulė: jie skleidžia infraraudonuosius spindulius, kurie yra nematomi plika akimi, šiuos spindulius, kaip šilumos energiją, sugeria kambaryje esantys daiktai ir žmonės.

Perkant infraraudonųjų spindulių šildytuvą (ypač internetu, kuomet neturi galimybės pabendrauti su konsultantu) svarbu pasidomėti tokios alternatyvos privalumais ir trūkumais.

         Privalumai:

1)     Infraraudonųjų spindulių šildytuvas pradeda skleisti karšti iškart tik jį įjungus. Kadangi jis šildo daiktus, o ne orą, jam praktiškai visai nereikia laiko įšilti.

2)     Šie šildytuvai naudoja šviesą, kad sušildytų aplinkoje esančius daiktus ir žmones ir priešingai nei šildytuvai su ventiliatoriais jie neskleidžia jokio garso.

3)     Infraraudonųjų spindulių šildytuvai sunaudoja mažiau energijos lyginant su kitais pasirinkimais, todėl tai yra ekonomiška ir energiją taupanti alternatyva. Įrodyta, kad šie šildytuvai naudoja tik 40 proc. energijos, kuri reikalinga elektriniams konvekciniams šildytuvams, siekiant užtikrinti analogišką šilumos komfortą.

4)     Infraraudonųjų spindulių šildytuvas neišskiria į aplinką jokių teršalų. Šilumai gaminti jis nenaudoja jokio papildomo kuro.

5)     Šildant infraraudonųjų spindulių šildytuvu oras nėra sausinamas ar deginamas patalpoje esantis deguonis (kaip dujinių šildytuvų atveju), todėl toks šildytuvas yra geras pasirinkimas, jei patalpa neturi pakankamos ventiliacinės sistemos.

6)     Infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra populiarus pasirinkimas, siekiant apšildyti dirbtuves, garažus ar kitas patalpas, kurios nėra gerai izoliuotos, dažnai šaltos ir drėgnos. Nukreipti tiesiai į daiktą ar žmogų, infraraudonųjų spindulių šildytuvai tokiose neizoliuotose ir šaltose patalpose, bet kokį objektą greitai ir efektyviai sušildys bei Jums tinkamą laiką palaikys jo šilumos lygį. Toks kryptingas šildytuvas nešvaisto šilumos ir energijos stengdamasis apšildyti visą patalpą.

Trūkumai:

1)     Infraraudonųjų spindulių šildytuvas skleidžia ryškią oranžinę šviesą. Nors daliai žmonių toks trūkumas gali ir netrukdyti, tačiau toks šildytuvas naktį Jūsų miegamajame nebus tinkamas pasirinkimas, ypač, jei esate jautrus šviesai.

2)     Kadangi infraraudonųjų spindulių šildytuvas nešildo oro, o šildo daiktus ir žmones, tai išjungus patį šildytuvą šiluma greitai išnyksta.

Infraraudonieji spinduliai yra visiškai saugūs kasdieniam naudojimui. Svarbu suprasti, kad infraraudonieji spinduliai nėra ultravioletiniai, radioaktyvūs ar dar kokie nors kitokie spinduliai, kurie gali pakenkti mūsų sveikatai. Priešingai, daugeliu atveju jie pripažįstami naudingi žmogaus sveikatai: užtikrina viršutinių kvėpavimo takų ir astmos susirgimų profilaktiką, suteikia raminamą ir atpalaiduojantį poveikį žmogaus nervinei sistemai, skatina medžiagų apykaitą organizme, skatina kraujotaką.

Taigi, ketindami pirkti internetu infraraudonųjų spindulių šildytuvą, nepamirškite, kad toks „ekonomiškas“ pasirinkimas ne tik sutaupys Jūsų namams pinigų, tačiau suteiks jiems daug komforto.