Kas svarbu kuriant patogią darbo / mokslo vietą namuose?
Kuriant darbo vietą namuose reikėtų atsižvelgti ne tik į dizainą, tačiau ir į ergonomiką, patogumą bei kitus aspektus. Kas svarbu?
Ergonomiška darbo vieta
Šiame kontekste labai svarbūs yra kėdė ir stalas. Jų aukštis turi būti parinktas taip, kad ant kėdės sėdėdami į grindis remtumėtės pilnomis pėdomis, o keliai būtų sulenkti 90 laipsnių kampu. Sėdima tiesiai, alkūnės irgi sulenktos 90 laipsnių kampu ir rankos remiasi į stalą. Jei dirbate kompiuteriu, jo ekranas turėtų būti akių lygyje. Labai patogu rinktis ergonomiškus stalus, turinčius aukščio reguliavimo funkciją – lengvai stalą pritaikysite sau, ypač funkcija pasiteisins, jei darbo vieta naudosis daugiau kaip vienas asmuo.
Apšvietimas
Geras apšvietimas labai svarbus ir akims, ir komfortui dirbant, mokantis. Puiku, jei stalui teks kuo daugiau natūralios šviesos, todėl darbo / mokslų vietą tikslinga įrengti prie lango. Taip pat reikia pasirūpinti, kad kambario šviestuvo skleidžiama šviesa kristų ant stalo. Tikslinga turėti ir stalinį ar prie stalo ant sienos tvirtinamą šviestuvą, kurio šviesa bus orientuota konkrečiai į šią darbo vietą.
Geras interneto ryšys
Sutikite, tiek darbui, tiek mokslams šiais laikais labai svarbus internetas, todėl sklandžiam darbui ar mokslams reikia pasirūpinti, kad interneto ryšys būtų spartus, be trikdžių.
Privatumas
Jei darbo vieta įrengiama atskiroje patalpoje, pavyzdžiui, darbo kambaryje, o mokslų vieta – vaiko, studento kambaryje, tuomet privatumas, greičiausiai, bus išlaikytas. Tačiau kompaktiškuose būstuose darbui ar mokslams skirta vieta kartais įkurdinama ir bendro naudojimo patalpose, pavyzdžiui, svetainėje, tad tokiu atveju reikėtų užtikrinti kuo mažesnį judėjimą toje zonoje. Darbo vietai parinkite kampinę erdvę, kurioje vyksta kuo mažesnio intensyvumo eismais.