Būsto patarimai

KODĖL NEVERTA PAČIAM IMTIS PLYTELIŲ KLIJAVIMO?

Įsikurdami naujame būste tose jo vietose, kur tyko pavojus susidurti su drėgme, vandeniu ir jo garais, besitaškančiais kur papuolė riebalais, stengiamės sienas ir grindis išklijuoti plytelėmis. Be jų dažniausiai neišsiverčiama vonios kambaryje ir virtuvėje.

Ką pirmiausiai reikia padaryti prieš įsigyjant sienų ir grindų plyteles?

Prieš pirkdami grindų ir sienų plyteles pirmiausiai labai tiksliai išmatuokite tuos plotus, kur jas klijuosite. Nepamirškite, jog niekas nėra apsaugotas nuo to, kad gabenant plyteles iki namų, viena kita iš jų gali sudužti.

Taip pat reikia prisiminti ir tai, kad dalį plytelių teks pjaustyti, kad būtų galima jas išklijuoti lygiai iki pat sienų ar grindų pakraščių. O tai reiškia, jog praktiški žmonės nusiperka plytelių bent dešimtadaliu daugiau, nei rodo išmatuoti paviršių plotai.

Ko reikia nepamiršti prieš pradedant klijuoti plyteles?

Jei plyteles klijuosite vonios kambaryje, tai būtinai naudokite klijus, kurie nebijo drėgmės. O ir pagrindas šioje patalpoje, ant kurio klijuosite plyteles, taip pat turi būti atsparus vandeniui.

Be to, net ir tada, jei plyteles ruošiatės klijuoti ant faneros, tinko ar gipso plokštės, nepamirškite, jog šiuos paviršius reikia padengti specialiu impregnantu. Priešingu atveju, šie drėgmę pritraukiantys paviršiai vėliau gali atnešti daug nuostolių ir įstumti į varginančius rūpesčius.

Kaip pasirinkti geriausią plytelių klijavimo ant sienos tvarką?

Prieš pradėdami klijuoti plyteles ant sienos, būtinai nuspręskite, kaip jas išdėstyti. Tai daroma, tiksliai apskaičiuojant, kiek plytelių gali tilpti į vieną eilę tiek vertikaliai, tiek horizontaliai.

Pirmiausiai išmatuokite sienos ilgį ir aukštį, pažymėdami pieštuku šių matavimų vidurį. Paskui iš gauto taško nubrėžkite horizontalę ir vertikalę, nes tai leis labai tiksliai apskaičiuoti ir nuspręsti kaip geriau ant sienos išdėstyti plyteles.

Kokie dar rūpesčiai laukia prieš pradedant klijuoti plyteles ir kaip geriau jų išvengti?

Prieš klijuojant plyteles reikia pasirūpinti ne tik klijais, bet ir plytelių pjaustymo staklėmis. Juk jas būtinai reikia apipjaustyti tada, kai klijuosite paviršių kraštus. O tai labai atsakingas darbas, nes, neturint reikiamos patirties, plytelės dažnai sugadinamos.Plytelių klijavimas neįgudusiam žmogui gali baigtis nuostoliais. Todėl protingiausia išeitis šiam darbui pasamdyti profesionalus, kurie teikia šios rūšies paslaugas. Apie juos daug informacijos skelbiama internete, tad nekils keblumų jų ieškant.