Būsto patarimaiOfisai, biurai

Stiklo konstrukcijos: kokias galimybes pasirinkti?

Stiklas interjere naudojamas jau nuo seno, tačiau dabar stiklo konstrukcijos yra įgavusios ypatingai didelį populiarumą. Taip nutiko tikrai ne be priežasties: stiklo gaminiai yra tvirti ir ilgaamžiai, nereikalauja ypatingos priežiūros, jie padeda padidinti erdvės įspūdį, ir t.t. Maža to, stiklo konstrukcijų pritaikymo galimybių yra iš tiesų nemažai, taigi, kurios jų yra pasirenkamos dažniausiai?


Stiklinės pertvaros


Tokios stiklinės konstrukcijos yra pritaikomos ne tik namuose, bet taip pat ir biuruose, kuriuose siekiama ganėtinai greitai ir nepatiriant didelių išlaidų sukurti atskiras darbo erdves. Tokia galimybė šiandien yra pasirenkama tikrai dažnais atvejais: darbdaviai neretai nori stebėti, ką darbo metu veikia jų darbuotojai, tačiau stiklinės pertvaros kartu suteikia ir šiek tiek privatumo. Atskiruose kabinetuose darbuotojai gali netrukdomai užsiimti jiems patikėta veikla: stiklinės pertvaros padeda efektyviai izoliuoti triukšmą. Namuose stiklinės pertvaros gana dažnai pasirenkamos tada, kuomet siekiama padalinti gana didelę erdvę – tokia galimybė tinka ir tuomet, kai norima įrengti darbo kabinetą, ir tada, kai norima įrengti kitos paskirties erdves.


Stiklinės terasos


Individualių namų savininkai neretai nusprendžia įsirengti stiklines terasas, kuriose galima leisti laiką visais metų laikais. Į tokią terasą patenka pakankamai daug saulės, todėl galima džiaugtis gražiu oru. Stiklinėje terasoje gerti kavą ar užsiimti kita laisvalaikio veikla galima ne tik šiltuoju metų laiku, bet taip pat ir gražią rudenišką ar žiemišką dieną. Kadangi tokios terasos yra pakankamai izoliuotos, jos apsaugo nuo vėjo bei šiukšlių, taigi, tokios terasos priežiūra pareikalaus kur kas mažiau pastangų. Nors kartais baiminamasi, kad ant stiklo labai kaupiasi nešvarumai, tačiau tai – ne visai tiesa. Įprastai pakanka pavalyti stiklą šluoste bei specialiu valikliu, ir stiklo konstrukcijos vėl džiugina tikrai estetišku vaizdu.


Stikliniai laiptai ir turėklai


Nors gali atrodyti, kad tokios stiklo konstrukcijos nebus pakankamai tvirtos, tačiau tikrai nėra jokio reikalo dėl to nerimauti. Stiklas yra apdorojamas naudojant pačias pažangiausias technologijas, todėl stiklo gaminiai pasižymi ypatingu tvirtumu. Būtent todėl vis dažniau yra pasirenkami stikliniai laiptai bei jų turėklai – toks sprendimas yra tikrai estetiškas ir funkcionalus. Gana dažnais atvejais stiklas yra derinamas ir su kitomis medžiagomis (mediena, metalu, ir t.t.), todėl tai padeda sukurti tikrai modernias konstrukcijas. Nereikėtų nuogąstauti ir dėl tokių laiptų slidumo – stiklas yra taip apdorojamas, kad ant jo lipti yra lygiai taip pat stabilu kaip ir ant medžio ar kitos medžiagos.


Stiklinės durys


Kartais yra siekiama, kad durys būtų pakankamai nebrangios ir vizualiai nesumažintų patalpų erdvės, todėl stiklo konstrukcijos puikiai pasiteisina ir šioje situacijoje. Stiklinių durų kaina įprastai yra mažesnė nei pagamintų iš natūralaus medžio ar kitų medžiagų, tad tikrai verta pasvarstyti apie tokią galimybę. Stiklinės durys gali būti pritaikomos bet kurių namų interjere – stiklo gaminiai puikiai įsilieja bet kokio stiliaus namuose. Durys gali būti pagamintos vien tik iš stiklo, arba jos gali būti derinamos su mediena ar su kitomis medžiagomis. Tokios durys tikrai nesumažins erdvės įspūdžio – patalpos gali atrodyti dar erdvesnės nei yra iš tiesų.


Taip pat gali būti pasirenkamos ir kitos stiklo konstrukcijos: galimybių šiandien yra tikrai nemažai. Jei nesate užtikrinti, kokios galimybės gali būti pačiomis palankiausiomis, paprasčiausiai galite pasikonsultuoti su stiklo konstrukcijas gaminančiais specialistais: jie galės atsakyti į jums kylančius klausimus, suteiks profesionalią konsultaciją, ir, žinoma, padės kur kas paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą.