Kiemas, terasa

Kaip prižiūrėti viržius?

Augalai yra nuostabus dalykas, kuris gali ne tik pagražinti mums priklausančią aplinką, bet ir taip pat suteikti labai daug naudos mums patiems – teigiama, kad tie žmonės kurie augina įvairūs augalus ir tinkamai jais rūpinasi ne tik patiria emocinį pasitenkinimą, bet ir taip pat būna geresnės nuotaikos, greičiau atsipalaiduoja ir tampa atsparesni stresui. Visgi, tai pat svarbu akcentuoti, kad kiekvienas augalas yra savitas bei unikalus, tad reikia žinoti, kaip jį prižiūrėti, tik tokiu atveju augalas jus iš tiesų džiugins. Augalai skaičiuojami tūkstančiais, na, o vienas iš jų yra viržis. Jis – ypač dekoratyvus, ir visai nesvarbu, kokio sitliaus bus jūsų sodas ar kiemas – klasikinio, modernaus, minimalistinio, o gal – Provanso, viržis tiks bet kokiu atveju. Be to, viržis yra vienas pigiausių augalų, tačiau tikrai ne prasčiausių – jo subtilus grožis užburia daugelį. Puikiai tiks tiek kieme, tiek verslo teritorijoms. Taigi, belieka tik sužinoti, kaip reikia prižiūrėti šį nuostabų augalą.
Tie viržių žiedynai, kurie jau yra nužydėję, vėlų rudenį turėtų būti nukerpami – tai darydamii, užtikrinsite, kad vėliau augalas žydės dar gausia ir vaizdas bus dar gerensis. Na, o tuo atveju, jei taip jau nutiko, kad rudenį jų nukirpti nespėjote ir prasidėjo žiema, tai imkitės šio darbo ankstų pavasarį.

Ne paslaptis ir tai, kad augalams yra reikalingos trąšos. Gera žinia ta, kad viržis šiuo atveju visiškai nėra išrankus – viskas, ką tereikia padaryti, tai – tik vieną kartą (pavasarį) patręšti viržius jiems skirtomis trąšomis. Labai svarbu, kad trąšų sudėtyje būtų kuo mažiau azoto.
Taip pat puikiu pasirinkimu gali tapti ir mulčiavimas – tai padarius, šaknys nekais, o drėgmė taip greitai neišgaruos. Daugiau vertingos informacijos galite rasti
http://www.4in.lt/namai/kiemas-ir-aplinka/.