Kiemas, terasa

Terasos keičia pavėsines. Kodėl jos apsimoka labiau?

Lietuviai yra gamtos žmonės, kurie tikrai daug laiko praleidžia savo sodybose, puoselėja jas, kuria tokias erdves, kurios tampa asmeniniu rojaus kampeliu. Kiekvienos sodybos atributas – lauko erdvė. Nuo pavėsinių, kurios karaliavo ilgus metus, iki terasų, kurios kuriamos prabangiai kaip ir namų patalpos, lauko virtuvių, kuriose galima gaminti pačius skaniausius patiekalus visus metus.

Nugali vieno aukšto namai

Terasos labiausiai išpopuliarėjo su vieno aukšto namų statyba. Tiesiog vis daugiau žmonių panoro tokių lauko erdvių, kurios būtų sujungtos su pačiu namu, iš gyvenamųjų patalpų būtų galima patekti tiesiai į lauko erdvę. Kadangi šiuo metu Lietuvoje karaliauja naujos statybos vieno aukšto namai (arba reorganizuojamos senesnės statybos, dviejų aukštų namų erdvės) – natūralu, kad iškilo poreikis statyti terasas, kurios leidžia net nenusimovus batų iš svetainės tiesiai patekti į lauko erdvę.

Priimta, kad šiuo metu naujos statybos namai labai dažnai parduodami kartu su minimaliai įrengtomis terasomis. Yra bent jau pagrindas, kurios grindys yra terasinės lentos. Būsimiems savininkams belieka pasirūpinti stogu, sienomis (pagal poreikį).

Terasose – švara ir tvarka

Pavėsinės daugeliui žmonių siejasi su pilnai lauko erdve, kurioje ne tik nereikia nusiauti batų, tačiau taip pat ir vengiama tekstilės gaminių, dekoro akcentų, kurie dėl per mažos ventiliacijos su laiku gali pradėti net pūti. Tuo tarpu terasos – lauko erdvė, kuri įrengiama taip pat kokybiškai ir smulkmeniškai kaip ir kambariai namuose.

Daugelis stiklines sienas dekoruoja užuolaidomis, vietoje stalo su kėdėmis stato lovas, supamus krėslus, o kur dar maži akcentai, kurie suteikia daugiau jaukumo ir leidžia mėgautis šiltais vasaros vakarais.

Palaikyti tvarką terasoje yra kur kas paprasčiau nei pavėsinėje, kadangi pirmuoju atveju – erdvė dažniausiai yra sujungta su namais. Taigi, ne tik reikia rengtis lauko drabužių, avalynės ruošiantis laiką leisti lauko erdvėje, tačiau taip pat ir po ranka visada bus šluostės, siurbliai bei kitos priemonės, kurios padės kur kas paprasčiau palaikyti švarą ir tvarką, kurios dažnas taip nori.