Kiemas, terasaNamų dekoravimo idėjosNamų fasadas ir stogas

Ar terasai reikia leidimo?

Netrūksta priežasčių, kodėl būtų galima sakyti, kad vienas naudingiausių statinių, kokį tik galite turėti savo namų teritorijoje, yra terasa. Būtent ši erdvė puikiai tiks tuo atveju, jei norėsite išgerti puodelį kavos arba arbatos gryname ore, o galbūt – paskaityti knygą ar dirbti kompiuteriu. Dar daugiau, ši erdvė puikiai tinka tiek valgyti pietus su savo šeimos nariais, tiek priimti svečius. Terasoje taip pat galėsite ir įvairius augalus auginti, ir daiktus laikyti. Taigi, jei vis dar svarstote, ar verta turėti terasą, tai atsakymas vienas – ši statinys tikrai jums pasitarnaus. Visgi, tai – dar tikrai ne viskas: taip pat svarbu akcentuoti, kad prieš pradedant statyti terasą, reikia aptarti ir tam tikrus klausimus.

  1. Vienas klausimų, kuris turi būti aptartas, kai kalbame apie terasą, yra jos dydis. Ypač svarbu tinkamai nuspręsti, kokio dydžio turėtų būti terasa, kadangi ją pastačius, korekcijų atlikimas vėliau pareikalautų daug laiko bei pinigų. Taigi, kad to išvengtumėte, iš karto priimkite tinkamą sprendimą, o tai padaryti bus labai paprastai, jeigu atsakysite į du klausimus: kiek žmonių šioje erdvėje lankysis, ir, kokios veiklos bus vykdomos?
  2. Tačiau ir tai – dar ne viskas: taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vieno dalyko, tai – leidimai. Taigi, ar terasai reikia leidimo? Atsakant į šį klausimą, svarbu akcentuoti, kad, jei terasa yra jūsų namo dalis, o jūs jau turite leidimą jį statyti, tai tuomet jums nereikia papildomo leidimo.
  3. Atkreipti dėmesį reikėtų dar ir į kitą klausimą – kas statys terasą? Verta akcentuoti, kad šiuo atveju yra galimi du pasirinkimai – statyti galite jūs patys arba galite kreiptis į specialistus. Taigi, belieka tik įvertinti kiekvieno pasirinkimo privalumus bei trūkumus ir pasirinkti tinkamai. Dar daugiau naudingos informacijos galite rasti https://manobustas.net/category/kiemas-terasa/.