Kaip pasirengti kūdikio sutiktuvių vakarėliui?

Šiuolaikinėje visuomenėje kūdikio sutiktuvių vakarėliai labai išpopuliarėjo. Tai yra puiki proga, kai galima pasidžiaugti paskutiniais nėštumo mėnesiais, pabendrauti su savo draugais ir susidėti mažylio kraitelį. Ši tradicija kilo iš Viktorijos epochos laikų, kai moteris gaudavo ne tik buičiai reikalingų daiktų, bet ir įvairiausių gyvenimiškų patarimų. 

Kaip susiplanuoti kūdikio sutiktuvių šventę?

Išsirinkite atsakingą asmenį, kuris surinks visus svečius, paskirstys darbus bei pasirūpins šventės detalėmis. Dažniausiai kūdikio sutiktuvių švente rūpinasi ne pati nėščioji, bet jos mama, sesuo ar geriausia draugė. Kūdikio sutiktuvės yra švenčiamos 6 – 8 nėštumo mėnesį, bet viskas priklauso nuo nėščiosios pageidavimų ir jos savijautos. Susitarkite, kada būsima mama geriausiai jaučiasi – ryto ar vakaro pusėje, nes tuomet bus galima maždaug nustatyti vakarėlio laiką. 

Svečių sąrašą suderinkite su būsima mama arba tėčiu. Tradiciškai, šventėje turi dalyvauti tik moterys, bet pastaruoju metu leidžiama dalyvauti ir šeimos vyrams. Vakarėlio vietą derinkite pagal orą ir būsimos mamos norus – jeigu norima, kad šventėje būtų nedaug žmonių, tuomet viską galimą organizuoti namuose, na, o jeigu svečių sąrašas būna gana ilgas, galima viską planuoti plačioje erdvėje. https://littledutch.lt/dovanos-vaikams/dovanos-kudikiams/ gali padėti sukurti nepamirštamą vakarėlį ne tik būsimai mamai, bet ir jos greitai gimstančiam vaikeliui!

Kokie galimi sutiktuvių vakarėlio žaidimai?

  • Įdomūs faktai apie vaikystę – visi šventės dalyviai, ant popieriaus lapukų turi parašyti po trumpą, juokingą ir smagų pasakojimą iš savo vaikystės. Visas skiauteles susukite ir įdėkite į dėžutę. Kiekvienas svečias turi ištraukti po vieną lapuką, garsiai perskaityti, kas jame parašyta ir bandyti atspėti žmogų. 
  • Žodžiui „kūdikis“ – ne! – kiekvienam šventės svečiui įsekite žiogelį (ar kokį pakabuką) ir susitarkite, kad tam tikrą laiką negalės tarti žodžių: kūdikis, mažylis, vaikutis ir pan. Jeigu kažkas iš vakarėlio dalyvių išgirsta, jog kitas pavartojo draudžiamą žodį, garsiai apie tai paskelbia ir pasiima jo žiogelį. Daugiausiai žiogelių surinkęs dalyvis laimi prizą. 
  • Degustacija – namuose paruoškite arba nupirkite įvairių kūdikių pieno ir tyrelių mišinukų bei nuimkite etiketes. Žaidimo užduotis paragauti visų šių mišinukų ir pasistengti nustatyti pagrindinius ingredientus. Dalyviams galite užrišti akis, kad pagal spalvą neatpažintų produktų. 

Sutiktuvių dovanos – vaikelio kraitelis

Atsižvelkite į dovanų sąrašą. Vakarėlio organizatorius gali paprašyti būsimos mamos arba tėčio, kad sudarytų reikalingų daiktų planą. Vakarėlio svečiams liks tik pasidalinti, kas ką dovanos ir padovanoti išties reikalingus daiktus. Taip pat galite atsižvelgti ir į tai, jog geriau viena, bet didesnė dovana. Smulkių prekių gali įsigyti ir pati šeima, galbūt jiems labiau praverstų vežimėlis, kėdutė ar sūpynės? Visi vakarėlio svečiai gali susidėti pinigėlius ir nupirkti išties vertingą ir reikalingą dovaną.