Kaip vadinasi prie lubų ar sienos priglaustas šviestuvas?

Šiais laikais prekyboje galime atrasti daugybę skirtingų apšvietimo sprendimų – dėl to dar lengviau galime surasti tokius, kurie pateisintų visus lūkesčius. Pastaruoju metu ypač išpopuliarėjo plafonai – tai šviestuvai, kurie yra prigludę prie lubų ar sienos. Šį kartą aptarsime pagrindinius tokių gaminių privalumus ir pasidalinsime patarimais, kaip išsirinkti geriausią plafoną.

Kuo plafonas skiriasi nuo kitų šviestuvų?

Tam, kad geriau suprastumėte šių šviestuvų privalumus, pravartu išsiaiškinti, kuo jie skiriasi nuo kitų tipų. Dažniausiai su plafonais lyginami pakabinami šviestuvai, kurie iš esmės taip pat priglunda prie sienų ar lubų. Tačiau skirtumas tas, jog plafonai prie tokių paviršių priglunda kur kas arčiau: dėl kompaktiško jų dydžio tokius gaminius galima pritaikyti net ir mažesnėse erdvėse. Dėl to šio tipo šviestuvai dažnai naudojami koridoriuose, miegamuosiuose ar kitose žemesnes lubas turinčiose patalpose, kuriose norisi minimalistinio apšvietimo šaltinio. Tiesa, jie bus labiau pastebimi nei, pavyzdžiui, įmontuojami šviestuvai (juos galite apžiūrėti čia: https://pigu.lt/lt/sviestuvai-ir-apsvietimo-iranga/imontuojami-sviestuvai). Tačiau plafonai už juos yra pranašesni tuo, jog jų montavimas yra kur kas paprastesnis.

Nors ir pakankamai kompaktiški, plafonai nepriekaištingai atlieka pagrindinę savo funkciją ir gali apšviesti ganėtinai didelius plotus – šiuo aspektu jie nesusileidžia jokiems kitiems tipams. Jei rinksitės šviestuvus su integruotomis LED lemputėmis, turėsite galimybę sutaupyti – tokia technologija garsėja ekonomiškumu.

Grįžtant prie plafonų privalumų, norėtųsi sugrįžti prie minimalistinio dizaino, kuris užtikrina dar kelis svarius pranašumus. Tokia jų išvaizda lengvai gali įsilieti į bet kokį interjerą – tai reiškia, kad šiuos šviestuvus bus galima naudoti net ir tuomet, jei kambaryje netrūksta ryškių akcentų ir įmantrių detalių. Jų derinimas nesukels jokių papildomų rūpesčių, tad kartais apie tokį sprendimą verta pagalvoti ir tuomet, kai tarp kitų tipų šviestuvų sunku surasti į įnoringą interjerą įsiliejančių variantų.

Be to, lygų jų paviršių bus lengva nuvalyti – tokie šviestuvai yra prižiūrimi kur kas paprasčiau nei įmantrūs sietynai. Tikriausiai esate girdėję, kad dulkėtos lemputės yra mažiau efektyvios, o jų tarnavimo trukmė ženkliai patrumpėja, tačiau kadangi valymo darbai bus paprasti, tokių problemų su plafonais pavyks išvengti. Jei ieškote paprasto, kompaktiško, tačiau efektyvaus apšvietimo šaltinio, apie tokį variantą iš tiesų verta pagalvoti.

Į ką reikia atsižvelgti renkantis plafoną?                

Nusprendus, kad plafonai iš tiesų yra verti dėmesio, lauks pagrindinė užduotis – nutarti, kuris iš jų bus pats tinkamiausias. Tačiau sprendimas nebus sudėtingas – Jums reikės atsižvelgti į tuos pačius kriterijus, kaip ir renkantis bet kokius kitus šviestuvus. Turėtumėte pagalvoti, kur plafonas bus tvirtinamas ir kokia bus jo paskirtis – ar šviestuvą naudosite pagrindiniam, ar papildomam apšvietimui. Antruoju atveju galima rinktis blausesnius atspalvius, tačiau jeigu plafonas bus pagrindinis šviesos šaltinis, atitinkamai reikėtų pirmenybę teikti ryškesnę šviesą skleidžiantiems modeliams. Tiesa, tai ir vėlgi priklausys nuo to, kur plafonas bus kabinamas – prieškambaryje pakaks kur kas blankesnės šviesos nei, pavyzdžiui, virtuvėje. Kaip ir kitų tipų šviestuvai, jie gali pasiūlyti įvairų ryškumą ir skirtingas šviesos temperatūras, tad šiuos parametrus reikėtų palyginti tarpusavyje.

Pravartu žinoti ir tai, jog plafonai gali pasiūlyti papildomų funkcijų. Pavyzdžiui, kai kurie iš jų suteikia galimybę keisti šviesos temperatūrą ir tokiu būdu koreguoti bendrą kambario atmosferą – dažniausiai tokius šviestuvus patogiai galima valdyti nuotolinio valdymo pulteliu. Tiesa, papildomų funkcijų turintys šviestuvai gali pareikalauti kiek didesnių išlaidų, tad reikėtų iš anksto apsibrėžti savo biudžetą – tuomet paieškos bus dar sklandesnės.

Nors minėjome, kad plafonų išvaizda yra klasikinė, netruksite pastebėti, kad tarpusavyje formos ir dizainai šiek tiek skiriasi. Dėl to reikėtų įsitikinti, jog toks šviestuvas lengvai įsilies į puoselėjamą interjerą ir sėkmingai atliks jam patikėtą vaidmenį. Tačiau dizainas visuomet priklauso nuo Jūsų asmeninio skonio – svarbiausia, kad naujieji plafonai būtų žavūs Jums patiems. Skiriasi ir jų cokoliai, lempučių galingumas bei jų skaičius – šie aspektai taip pat gali padėti Jums priimti sprendimą.

Akivaizdu, kad plafonai nestokoja privalumų – jei atsakingai rinksitės šiuos šviestuvus, didelė tikimybė, kad jų pavyks surasti ir daugiau. Gausus tokių gaminių pasirinkimas yra pateikiamas Pigu.lt el. parduotuvėje.