Šiltinimo medžiagos: ką verčiau rinktis – mineralinę vatą ar putų polistirolą?

Norite gyventi ne tik gražiuose, bet ir jaukiuose, šiltuose namuose, į kuriuos visada būtų gera sugrįžti?

Tokiu atveju, jūsų namų statymo bei įrengimo darbai tikrai neįsivaizduojami be šiltinimo medžiagų. Vis dėlto, verta akcentuoti, kad mūsų krašte populiariausios šiltinimo medžiagos – vatapolistirolas. Taigi, nieko keista, kad nemaža dalis naujakurių puikiai supranta, kad abu šie pasirinkimai yra geri, tad ilgai negali nuspręsti, kuriam iš jų teikti pirmenybę.

Vis dėlto, atsakyti į šį klausimą bus kur kas paprasčiau, jei susipažinsite su šių medžiagų privalumais. Taigi, kuo jus nudžiuginti gali šiltinimo medžiagos – vata, polistirolas?

Mineralinės vatos privalumai

Ne paslaptis, kad naujakuriams labai svarbu, kad namai būtų ne tik gražūs, jaukūs, bet ir taptų saugia erdve. Saugumas akcentuotinas įvairiais aspektais – būtina rinktis ne tik aukščiausios kokybės duris ar langus, bet ir neužmiršti, kad mažyčiai, kartais akimi neįžiūrimi mikroorganizmai taip pat gali pridaryti daug žalos. Siekiant to išvengti, labai svarbu statybų bei įrengimo metu naudoti tik tokias medžiagas, kurios, būtų jiems atsparios. Vistik, puikiu atsparumu mikroorganizmams pasižymi tikrai ne visos medžiagos, tačiau mineralinė vata – maloni išimtis: jos atsparumas – ypač didelis.

Priešgaisrinės klasifikacijos parametras – taip pat labai svarbus, kai kalbame apie šiltinimo medžiagas. Savaime suprantama, geriausiai vertinamos tos šiltinimo medžiagos, kurios yra nedegios bei nesprogios – būtent jos gali užtikrinti maksimalų jūsų namų saugumą. Galima tik pasidžiaugti, kad būtent mineralinė vata pasižymi šiuo privalumu.

Kalbant apie tai, kokių rūšių tinkus bus galima naudoti pasirenkant mineralinę vatą, matyti, kad laukia ne vienas variantas – bus galima dengti silikatinį, mineralinį, silikoninį arba silikatinį – silikoninį tinką.

Dar vienas ypač puikus mineralinės vatos privalumas yra tas, jog  ši šiltinimo medžiaga yra visiškai atspari organiniams tirpikliams.

Putų polistirolo privalumai

Na, o kokiais privalumais mus gali nustebinti putų polistirolas?

Džiugina tai, kad būtent ši  šiltnamio medžiaga yra idealus pasirinkimas siekiant lyginti šlifuojant. Taip pat ši medžiaga yra įvardijama, kaip ypač tinkama mechaniniam apdorojimui (tinka pjauti, lankstyti ar gręžti). Jei kalbėtume apie tai, kokių rūšių tinku galima dengti šį paviršių, tokiu atveju, verta pastebėti, kad pasirinkimų laukia ypač: tiks mineralinis, silikatinis, silikoninis, silikoninis – silikatinis, o taip pat ir akrilinis tinkas.

Vatos ir polistirolo trūkumai

Taigi, jau įvardijome, kokios yra geriausios šių medžiagų savybės. Tačiau reikėtų prisiminti ir tai, kad šiltinimo medžiagos – vata bei polistirolas turi ir tam tikrų trūkumų. Štai, pavyzdžiui, mineralinės vatos galimybės yra ypač nedidelės, kai kalbame apie mechaninį apdorojimą. Na, o putų polistirolas taip pat turi keletą neigiamų savybių: visų pirma, jis yra degus (nors neperduoda ugnies); antra – neatsparus organiniams tirpikliams.

Na, o siekiant apibendrinti šių medžių geriausias savybes, galima sakyti, kad: mineralinė vata yra puikus pasirinkimas, jei jums reikia nedegios, nesprogios bei mikroorganizmams ir organiniams tirpikliams, valikliams atsparios medžiagos; na, o putų polistirolas yra geras pasirinkimas tuomet, jei pageidaujate medžiagos, kuri puikiai tiktų mechaniniam apdorojimui, šlifavimui. Taip pat putų polistirolas yra tinkamas pasirinkimas, jei pageidaujate medžiagos, kurią būtų galima dengti įvairių rūšių tinku.

Baigiant belieka tik pridurti, kad šiltinimo medžiagos yra vienas svarbiausių akcentų, nuo kurio priklauso, kaip jaukia, patogiai bei saugiai gyvensite, todėl prisiminkite: galutinį sprendimą priimti galima tik po to, kai įvertinsite visų galimų pasirinkimų trūkumus bei privalumus.  Tinkamai parinktos apšiltinimo medžiagos užtikrins kokybišką gyvenimą.