Kur ieškoti litavimo stotelių?
Litavimo stotelė montavimo metu leidžia prijungti porą modulių, kuriais galima lituoti su kontaktu ar be jo. Todėl ji yra laikoma vienu iš pagrindinių prietaisų, kuris pasitarnauja gaminant elektronikos įrenginius. O pačios litavimo stotelės yra parduodamos elektronikos parduotuvėse. Jų prireikia ne tik gamybinėse įmonėse, remonto dirbtuvėse, bet ir namuose.
Kokios yra techninės įvairių rūšių lituoklių galimybės?
Švininiuose litavimo prietaisuose yra įdiegtas specialus mazgas, kuris reguliuoja lituoklio antgalio temperatūros lygį. Lituojant šiuo lituokliu padidėja darbo kokybė. Kai lituojami sunkiai prieinami objektai, tada yra naudojamas bekontaktis litavimas, kurį palaiko karšto oro arba infraraudonųjų spindulių poveikis. Infraraudonųjų spindulių variantas pasirenkamas tada, kai reikia lituoti kompiuterių ir pagrindinių plokščių grandines. Taškinis karšto oro perdavimas yra naudojamas tada, kai reikia įkaitinti nepasiekiamas dalis, nepakenkiant kitoms šalimais esančioms dalims. Šis litavimo būdas tinka plastiko litavimui, buitinei technikai ir mobiliesiems telefonams derinti.
Kodėl verta rinktis litavimo stotį?
Dabartiniu metu rinkoje yra daug įvairios litavimo įrangos, todėl nėra lengva išsirinkti patį geriausią variantą. Mėgstantys patys savo namuose remontuoti elektrotechnikos įrenginius dažniausiai darbuojasi su įprastiniais paprastais lituokliais ir dėl neįgudimo dar labiau gadina visą reikalą. Todėl išmintingiausia išeitis – įsigyti litavimo stotį, kuri padeda išvengti įtampos ir temperatūros nepageidaujamų pokyčių, nes jos dėka galima palaikyti sėkmingam darbui reikalingas sąlygas. Litavimo stotis tinka lituoti mažus komponentus, jos ekrane galima valdyti kaitinimo intensyvumą. Kadangi ji leidžia lituoti bekontakčiu būdu, tai neįmanomas šalia litavimo objekto esančių kitų elementų perkaitinimas.
Kokios yra litavimo stotelių rūšys?
Pagal veikimo principą litavimo stotelės yra skirstomos į analogines ir skaitmenines. Analoginės stotelės veikia taip – kaitinimo elementas veikia tol, kol lituoklis įkaista iki reikiamos temperatūros, o paskui kaitinimas liaujasi. Analoginis būdas primena įprastinį drabužių lygintuvo veikimą, kai jis atvėsta, vėl įsijungia kaitinimas. O skaitmeninėje litavimo stotelėje yra įrengta išmani temperatūros valdymo ir reguliavimo sistema. Čia esantis specialus reguliatorius paklūsta nustatytai mikrovaldiklio programai. Todėl skaitmeninės litavimo stotelės yra efektyvesnės už analogines.