Būsto patarimai

Ką daryti, jei prireikia daug staltiesių?

Staltiesė – yra būtinas atributas, kai rengiamės namuose priimti svečius, arba nusprendžiame steigti nuosavą restoraną ar kavinę. Nes gražia staltiese dengti stalai parodo jų nuoširdų dėmesį ir pagarbą tiems, kurie prie jų sėdės. Jeigu jums prireikė įsigyti daug arba tik keletą staltiesių, kreipkitės į internetinę parduotuvę: renginiopartneris.lt, čia jums padės apsirūpinti pačiomis gražiausiomis ir kokybiškiausiomis staltiesėmis.

Kokios formos ir dydžio staltieses rinktis?

Geriausia staltieses rinktis tokios pat formos, kaip ir stalai, ant kurių jas tiesite. Tiek stalai, tiek staltiesės būna kvadrato, stačiakampio, ovalo, apskritimo ir trikampio formų. Kita vertus, nepamirškite ir to, kad ant apskritam stalui tiks ir kvadratinė staltiesė. O stačiakampėmis staltiesėmis kuo puikiausiai galima apdengti ir ovalinį stalą. Idealus staltiesės dengimo variantas – kai po užtiesimo jos kraštai iš visų stalo pusių žemyn nusvyra bent iki penkiolikos centimetrų. Per iškilmingas vakarienes ar pokylius staltiesių kraštai gali driektis vos ne iki grindų, svarbu, kad nesipainiotų po sėdinčiųjų kojomis.

Kuo pasižymi lininės ir medvilninės staltiesės?

Tiek lininės, tiek medvilninės staltiesės pasižymi ilgaamžiškumu. Linines staltieses galima virinti, dažyti, balinti, jos puikiai sugeria drėgmę, tikrai yra ekologiškos. Deja, po to, kai susiglamžo, jas sunku išlyginti, po skalbimo dažnai susitraukia, praranda gerą formą. Medvilninės staltiesės būna išaustos arba iš grynos medvilnės, arba maišytos su lino ar poliesterio pluoštais. Jos lengvai praleidžia orą, nepriekaištingai sugeria drėgmę. Jas drąsiai galima skalbti skalbimo mašinoje, jos puikiai lyginasi karštu lygintuvu. Tiesa, yra ir trūkumų, jos greitai susiglamžo, po skalbimo gali šiek tiek susitraukti ir išblukti.

Kokiomis savybėmis garsėja staltiesės iš poliesterio ir akrilo?

Poliesterio audinio staltiesės yra labai tvirtos, jų išvaizda gali būti blizgi arba matinė. Savo išore primena medvilnę ar šilką. Gera savybė yra ta, kad poliesteris nesiglamžo, nebijo tiesioginių saulės spindulių, neblunka, nekeičia formos po skalbimo. Tačiau šios audinio staltiesių negalima skalbti karštame vandenyje, taip pat negalima lyginti labai karštu lygintuvu, balinti su chloru. O akrilinės staltiesės irgi neblunka, nebijo karščio, nesiglamžo, nebijo chemikalų, tačiau po kiekvieno skalbimo po truputį mažėja atsparumas išsiliejusiems skysčiams ir riebalams.