Būsto patarimaiSantechnika

Greitam karšto vandens paruošimui – tik momentiniai vandens šildytuvai

Momentiniai arba greitaeigiai vandens šildytuvai – tai įrenginiai, įgalinantys momentinį karšto vandens paruošimą visada, kai Jums to reikia. Ką turėtumėte žinoti apie šiuos įrenginius?

Momentinių vandens šildytuvų tipai

Momentiniai ir greitaeigiai vandens šildytuvai yra skirstomi į slėginius bei beslėgius vandens šildytuvus. Beslėginio tipo greitaeigiai vandens šildytuvai yra tinkamas pasirinkimas tada, kai karštas vanduo yra būtinas viename namų taške, pavyzdžiui, tik virtuvėje, tik dirbtuvėse ir pan. Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad greitaeigiai beslėgiai vandens šildytuvai dažniausiai yra komplektuojami su dušu arba vandens maišytuvu. Norintiems rinktis beslėgį momentinį vandens šildytuvą primename, kad šio tipo vandens šildytuvo nėra galimybės pajungti prie bendros vandens šildymo sistemos.

Antrojo tipo, t. y., slėginiai momentiniai vandens šildytuvai yra puikus pasirinkimas tada, kai karštu vandeniu yra norima aprūpinti visą būstą (virtuvę, vonios kambarį, skalbykloje esančią kriauklę ir pan.), nes jie yra pajungiami prie bendros namų šildymo sistemos. Šio tipo greitaeigiai vandens šildytuvai reaguoja į vandens tekėjimą, todėl tiek įsijungia, tiek išsijungia automatiškai.

Momentinių vandens šildytuvų privalumai

Elektros energijos bei laiko sąnaudų taupymas, didelė galia, kurią įgalina labai aukšto galingumo kaitinimo elementais, kompaktiškumas, plačios pritaikymo galimybės, universalumas, aukšta kokybė, ilgaamžiškumas bei priimtina kaina – tai pagrindiniai momentinių vandens šildytuvų privalumai, apie kuriuos, tikėtina, Jums jau teko girdėti. Šios rūšies vandens šildytuvai taip pat suteikia ženkliai daugiau komforto buityje, be to, naudojantis momentiniais vandens šildytuvais vanduo sistemoje nenusistovi, o tai reiškia, kad nėra sudaromos sąlygos daugintis bakterijoms, o ir vanduo nepraranda savo geriausiųjų savybių.

Momentinių vandens šildytuvų panaudojimo galimybės

Momentiniai vandens šildytuvai garsėja kaip įrenginiai, kurių pritaikymo galimybės itin plačios. Šiuos šildytuvus lengvai galima sumontuoti virtuvėje, vonios kambaryje, darbo zonoje, lauko virtuvėse, garažuose ir kitose patalpose, kuriuose tik gali prireikti karšto vandens.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis momentinius vandens šildytuvus?

Renkantis momentinius vandens šildytuvus, patartina atsižvelgti į jau aptartus šios rūšies vandens šildytuvų tipus, taip pat šių įrenginių našumą, galingumą bei norimą įtampą.