Dirbtinė žolė – natūraliai atrodantis gaminys, nereikalaujantis daug priežiūros

Kas gali būti geriau už prižiūrėtą, žaliuojančią veją, kurioje nesilaiko drėgmė bei gali dūkti tiek vaikai, tiek augintiniai? Žinoma, tai veja, kurios praktiškai nereikia prižiūrėti. Dirbtinė danga, idealai atkartojanti natūralios vejos išvaizdą, yra ilgaamžis pasirinkimas. Ši amžinai žaliuojanti dirbtinė veja visada atrodo tvarkingai, gražiai ir, kaip jau buvo minėta, labai natūraliai. Ką turėtumėte žinoti apie šią veją?

Ką žinoti, norint įrengti dirbtinę veją?

Norint, kad dirbtinė veja džiugintų Jus ilgą laiką, būtina pasirūpinti tinkamu jos „įrengimu“. Visų pirma, norint tinkamai „įrengti“ šią dirbtinę dangą, derėtų pradėti nuo tinkamo dirvožemio paruošimo. Visų antra, dirbtinės dangos nepatartina kloti ant natūralios žolės. Klodami šią veją ant natūralios žolės, rizikuojate „sulaukti“ vejoje nemalonių siurprizų, t. y., įdubimų, kalniukų ir pan. Visų trečia, nepamirškite vieno arba dviejų sluoksnių agroplėvelės. Šis gaminys yra klojamas tiesiai ant dirvožemio. Jo paskirtis – stabdyti natūralios žolės augimo procesus. Pažymėtina, kad tinkamai įrengus žolių bei piktžolių barjerą, natūralios žolės bei piktžolių augimas bus visiškai sustabdytas, todėl dirbtinė danga gamtoje natūralių procesų veikiama ir gadinama nebus. Įrengiant dirbtinę veją, galite panaudoti ir plastikinius vejos bortelius, padėsiančius sukurti išbaigtą vaizdą ir atskirti zonas vieną nuo kitos. Daugiau informacijos apie plastikinius vejos bortelius rasite, sekdami šią nuorodą: https://www.akmenys.lt/plastikiniai-vejos-borteliai

Ultravioletinių spindulių poveikis dirbtinei vejai

Visiems, kurie planuoja įsirengti dirbtinę veją, natūraliai kyla klausimas, ar dirbtinė danga bus atspari ultravioletinių spindulių poveikiui. Baiminamasi, kad alternatyvi veja, veikiama ultravioletinių spindulių, išbluks bei praras savo pirminę išvaizdą. Kokybiška dirbtinė veja yra gaminama iš aukščiausios kokybės medžiagų, naudojant dažiklius ir ultravioletinių spindulių stabilizatorius. Pastarasis yra skirtas tam, kad ultravioletiniai spinduliai būtų paversti į šiluminę energiją. Šiluminė energija, kaip žinia, nekenkia dirbtinės vejos pigmentams, todėl neigiamo ultravioletinių spindulių poveikio baimintis neverta.

Dirbtinės žolės dangos priežiūra

Natūralią veją primenanti dirbtinė danga yra visiškai nereikli priežiūrai. Žinoma, tai jokiu būdu nereiškia, kad jos nereiks prižiūrėti. Šią veją prižiūrėti reikia, tačiau, lyginant su natūralios vejos priežiūra, pastangų, norint išlaikyti norimą vaizdą, įdėti reikia ženkliai mažiau.

Dirbtinė danga „atleidžia“ Jus nuo prievolės reguliariai pjauti ir laistyti veją. Ši dirbtinė žolė visada atrodys tobulai, nes ji nedomina nei kurmių, nei paukščių, kurie mėgsta vejoje ieškoti kirmėlių ir kitokių „užkandžių“. Dirbtinės žolės dangą reguliariai reikės nuplauti, ypač tada, jeigu turite augintinių, kurie šioje vejoje atlieka gamtinius reikalus. Žolės plovimo procesas nėra sudėtingas. Įprastai tam pakanka paprasto muilo bei vandens. Šios dirbtinės dangos valymui taip pat gali prireikti ir stipresnio „dueto“, t. y., vandens bei baliklio. Pažymėtina, kad su balikliu valyti dirbtinę žolę reikėtų atsargiai, nes baliklis labai „agresyvi“ priemonė, galinti ne tik padėti, bet ir pakenkti valomai dangai.

Dirbtinė veja bent kartą per dvi savaites turėtų būti „šukuojama“. Šis procesas suteikia galimybę dangos plaukeliams „grįžti“ į pirminę būseną. Po šios procedūros Jūsų veja vėl atrodys tobulai. Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad veja yra „šukuojama“ specialiu šepečiu, o įprasti grėbliai, aštrūs metaliniai šepečiai ir kt. įrankiai čia netinka. Retkarčiais dirbtinė veja taip pat gali būti išsiurbiama dulkių siurbiu, pasirenkant lengvą rėžimą.