Patarimai perkantiems ar parduodantiems būstą

Kiek kainuoja NT brokeris?

Nekilnojamo brokerio paslaugos įprastai būna apmokamos tik po to, kai jis sėkmingai parduoda jam patikėtą turtą. Kitaip tariant, šis specialistas atlygį gauna tik tada, kai su pirkėju būna pasirašyta pirkimo-pardavimo sutartis. Šis atlygis dar yra vadinamas „komisiniais“.

Nuo ko priklauso komisinių dydis?

Šios atlygio formos dydis būna skirtingas, nes tiesiogiai priklauso nuo atlikto darbo pobūdžio, brokerio pademonstruoto profesionalumo, parduodamo nekilnojamo turto objekto vertės ir paties pardavimo proceso sudėtingumo. Įprastai komisinių dydis sudaro tik kelis procentus nuo bendros už prekę gautos sumos.

Būna, kai užsakovas su brokeriu iš anksto sutaria konkrečią sumą už atliktą paslaugą, nežiūrint į tai, už kokią sumą buvo parduotas nekilnojamo turto objektas. O dažniausiai konkretų komisinio atlygio dydį brokeris pasako tik po to, kai iki smulkmenų susipažįsta su jam patikėtu parduoti nekilnojamu turtu.

Ką turi atlikti brokeris, kad nusipelnytų tinkamo atlygio už savo darbą?

Į brokerio pareigas vis dėlto įeina ne tik efektinga parduodamo turto reklama, dokumentų paruošimas numatyto objekto pardavimui, bet ir nuolatinis dalyvavimas pirkinio apžiūrose, derybose su galimais pirkėjais bei galutiniame sandorio pasirašyme pas notarą. Jis taip pat privalo nepriekaištingai patarti, kaip tinkamiau paruošti pirkinį pardavimui, padėti nustatyti pačią geriausią kainą, pranešti ir apie būtinus sumokėti mokesčius už parduotą nekilnojamąjį turtą.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš pasirašant su brokeriu tarpininkavimo sutartį?

Dažniausiai tarpininkavimo sutartyje būna nurodomas komisinis mokestis, dar vadinamas sėkmės mokesčiu, kuris gaunamas už įvykdytą turto pardavimą. Tokiu atveju paslaugos užsakovas jokių papildomų mokesčių brokeriui nemoka. Tačiau įprastai brokeriai sutarties formą dažniausiai pasirenka savo nuožiūra, todėl prieš pasirašant ją vis dėlto verta atidžiai ją perskaityti, kad paskui nekiltų kokių nors nesutarimą. Kita vertus, tiesa ir tai, kad savo darbą išmanantis brokeris dažnai prilygsta geram advokatui, nes abu savo klientui padeda pasiekti trokštamą rezultatą.Tad jei pats neturite nekilnojamo turto pardavinėjimo praktikos, geriau nerizikuokite ir savo viltis patikėkite tikram to reikalo žinovui. O jeigu kuo tiksliau norite sužinoti apie brokerio paslaugų kainą, atsakymus rasite interneto svetainėje: https://vilniusntbrokeris.lt/2020/11/07/kiek-kainuoja-nt-brokerio-paslaugos/.