Sporto erdvė namuose: ar verta jai skirti kambarį ir kiek vietos jai reikia?

Sportas namuose turi tikrai nemažai privalumų: mankštintis galima bet kuriuo jums patogiu metu, sporto įranga nebūtinai turi būti brangiai kainuojanti, be to, rezultatai neretai būna ne ką prastesni nei lankantis sporto salėje. Vis dėlto, gana dažnai kyla dvejonių, ar įvairiai sporto įrangai namuose tikrai užteks pakankamai vietos, taigi, ar verta sporto erdvei skirti atskirą kambarį, ar vis dėlto galima išsiversti ir be to?

Pasvarstykite, kokią sporto įrangą naudosite

Klaidinga manyti, kad įvairus sporto inventorius namuose užims labai daug vietos. Iš tiesų galima išsiversti ir su tokia įranga, kurią galima laikyti sieninėje spintoje ar balkone. Pavyzdžiui, gimnastikos kilimėliai, elastinės juostos, šokdynės ar kita smulki sporto įranga tikrai nepareikalaus daug erdvės, tačiau kas kita, jei nuspręsite įsigyti bėgimo takelį ar elipsinį treniruoklį. Tokiu atveju bus gerokai palankiau įsirengti atskirą sporto erdvę, o tuomet, jei gyvenate daugiabutyje, vertėtų pasirūpinti ir garso izoliacija.

Kokioje namų vietoje geriausia įrengti sporto erdvę?

Nors kartais nusprendžiama sporto erdvę įsirengti rūsyje, tačiau toks sprendimas tikrai nėra pats palankiausias. Pasirūpinkite, kad sportui skirta erdvė būtų pakankamai gerai vėdinama, nes priešingu atveju sportuoti bus ne tik nemalonu, bet taip pat ir nehigieniška.

Įvertinkite savo fizinį pasirengimą

Dar prieš pradėdami sporto erdvės įrengimą turėtumėte įsivertinti savo fizinį pasirengimą ir nesirinkti tokios įrangos, kuri neatitinka jūsų fizinių galimybių. Pavyzdžiui, jei nuspręsite įsirengti atskirą sportui skirtą patalpą, puikiu pasirinkimu gali būti bėgimo takelis, kurį galite įsigyti čia. Atsižvelkite į tai, kokie yra bėgimo takelio matmenys, įvertinkite, koks yra maksimalus bėgimo greitis, ar yra tam tikros papildomos funkcijos (pavyzdžiui, bėgimas į įkalnę), ir t.t.