Kaip apsaugoti namus ir baldus nuo nepageidaujamo šuns elgesio?

Greičiausiai nesuklysime pasakę, jog augintinį namuose norėtų turėti kiekvienas. Tačiau kai kurie nesiryžta naujojo šeimos nario įsigyti dėl vienų ar kitų priežasčių pavyzdžiui, bijo dėl vaikų arba neperka šuniuko, nes gaila namuose esančių baldų. Tačiau ar tikrai keturkojis namuose reiškia, kad baldai bus apgraužti ar kitaip pažeisti? Štai keli aspektai, kurie gali padėti namus ir juose esančius daiktus apsaugoti nuo tam tikro šuns elgesio.

Neleiskite lipti ant minkštų baldų

Neturėdamas šio įpročio šuo nelips ant sofos ir kitų baldų. Tai reiškia, jog baldus išlaikysite švarius ir apsaugotus nuo šuns kailio plaukų, nagų žymių ir šuns kvapo. Atpratinti lipti ant baldų galite patiesę aliuminio folijos ar užklijavę dvipusę lipnią juostą.

Šuniui nemalonus kvapas ar skonis

Jei šuo linkęs graužti tam tikrus baldus, įpročiams formuoti galite pasitelkti ir purškalus ar kitas priemones, atbaidančias keturkojį nuo tam tikros vietos: baldo, augalo, kilimo ar kt.

Kramtukai

Nupirkite šuniui kramtukų. Galimai pavyks jo dėmesį nukreipti nuo baldų ar daiktų graužimo.

Paskatinkite

Gerą šuns elgesį, paklusnumą būtinai paskatinkite. Tam galite naudoti gardų, kokybišką maistą ar skanukus, kurių galite įsigyti čia. Skanėstai puiki dresūros priemonė. 

Aktyvus laisvalaikis

Pasirūpinkite, kad šuo turėtų, kur „iškrauti“ savo energiją, veskite į lauką, žaiskite su juo.