Būsto patarimai

Kaip apsaugoti savo namus nuo nepageidaujamų sutvėrimų?

Turint namą užmiestyje, o ypatingai, gamtos apsuptyje neretai savo poilsio erdve turime – norime to ar nenorime – dalintis su kitomis gyvomis būtybėmis. Tai įvairūs žinduoliai: pelės ir kiti graužikai, taip pat musės, vapsvos, uodai ir daugelis kitų sutvėrimų. Nuo vienų galima labai lengvai apsiginti, pavyzdžiui, uodų. Tinklelis nuo uodų langams ar durims gali būti puiki, pigi ir greita išeitis, deja, norint apsiginti nuo kitų nepageidaujamų svečių mūsų namuose teks šiek tiek padirbėti. Kaip tai padaryti? Sužinosite šiame straipsnyje.

Medinio namo apsauga nuo graužikų ir kitų kenkėjų

Jei naktį jus pažadina netikėtas braškėjimas, draskymas, krebždėjimas ir panašūs garsai iš kažkur tarp sienų ar iš po grindų, tai gali reikšti viena – greičiausiai namuose atsirado nekviestas svečias. Pelės ir kiti kenkėjai visada yra nemenka problema, ir nors jų aptinkama ne tik mediniuose namuose, čia dėl statybinių medžiagų tipo (medienos) jų gali atsirasti kur kas dažniau. 

Kodėl svarbu apsaugoti savo namus nuo graužikų?

Graužikai mediniame name yra didelė problema, bent jau dėl kelių priežasčių. Visų pirma, jie gali būti didelė kliūtis jūsų kokybiškam naktiniam poilsiui, taip pat didelio streso šaltinis, jei tokių padarėlių paniškai bijote. Tačiau dėl jų buvimo gali nukentėti ne tik gyventojai, bet ir pastato konstrukcija, kuri, veikiant graužikų dantims, gali susilpnėti arba būti sugadinta nepataisomai.

Apsauga nuo kenkėjų ypač svarbi rudenį, kai jie ieško šiltos ir saugios vietos peržiemoti. Juos ypač vilioja apleistos ir drėgnos patalpos bei tos, kurios galima rasti maisto likučių. Tačiau pelės ir kiti smulkūs žinduoliai noriai renkasi ne tik gyvenamus, bet ir statomus pastatus, kuriuose nesunku rasti plyšių, pro kuriuos galėtų prasisprausti. Graužikai į namus gali patekti įvairiais būdais – vertikali siena jiems nėra kliūtis. 

Būdai apsaugoti savo namus nuo graužikų

Kadangi jau žinoma, kad graužikai į namus patenka per nesandarias namo konstrukcijų vietas, pagrindiniai būdai apsisaugoti nuo jų – apsaugoti visas vietas, esančias prie pamatų, aplink duris ir langus ar ventiliacijos angose. Nors kai kuriuos tarpus galima panaikinti tinkamai pastatant namą ar jį apšildanti, ventiliacijos angos, deja, bet negali būti uždangstytos. Norint jas uždengti, kad graužikai nepatektų į namus, dažniausiai yra naudojamas smulkios tekstūros metalinis tinklelis arba perforuota skarda, kuri yra efektyvi kliūtis graužikams.

Ultragarsiniai repelentai taip pat gali būti geras būdas apsaugoti peles ir žiurkes nuo jūsų namų. Tačiau čia reikia suvokti, kad tai sprendimas ne kiekvienam, nes skleidžiamas dažnis gali būti nemalonus naminiams gyvūnėliams ar jautresniems žmonėms.

Kaip apsisaugoti nuo įkyrių musių skraidymo namuose?

Visų pirma, reikėtų pasirūpinti durų bei langų apsauga. Kai atšyla orai, pabunda ir musės. Natūralu, kad norime vėdinti namus ir įsileisti gryno oro, tačiau kaip tai padaryti be musių įsileidimo į kambarius? Efektyviausia priemonė – tai plisuoti tinkleliai. Juos galite įsigyti čia: https://roleta.lt/tinkleliai/plisuotas-tinklelis/

Jei jau musės pateko į pastato vidų, tuomet efektyvus jų gaudymas yra pasitelkiant specialias lipnias juostas, kurias galite tvirtinti kone ant bet kokio paviršiaus. Musės prie jų pačios prilimpa.