Būsto patarimaiSantechnika

Kaip išsirinkti drenažinį siurblį?

Reikia pripažinti, kad drenažiniai siurbliai nėra būtini kiekviename namų ūkyje. Bet tam tikrais atvejais, šis įrenginys gali būti itin svarbus ir reikalingas. Ką kiekvienam iš mūsų pravartu žinoti apie šiuos siurblius?

Pirmiausia, drenažinis siurblys yra vienas iš vandens siurblių tipų

Nors visų vandens siurblių paskirtis yra panaši, tačiau kiekvienas siurblys skiriasi savo veikimo principais ir techniniais parametrais. Pavyzdžiui, pagrindinė drenažinio siurblio funkcija yra perpumpuoti perteklinį arba nereikalingą vandenį. Svarbu atkreipti dėmesį, kad drenažiniai siurbliai yra dviejų rūšių: panardinamas po vandeniu ir paviršinis.

Panardinamas drenažinis siurblys gali būti įleidžiamas į didelį gylį. Siurblys išsiskiria ilgu ir dideliu darbo efektyvumu. Šiam įrenginiui veikiant kieme, galima ramiai skaityti knygą ar medituoti, nes nesukelia triukšmo. Tačiau, verta akcentuoti, kad šis prietaisas nėra pajėgus išpumpuoti visą vandens kiekį.

Norint pumpuoti vandenį iš itin mažo gylio, reikėtų rinktis paviršinį drenažinį siurblį. Rinkdamiesi siurblio galingumą būtinai atsižvelkite į norimo pumpuoti vandens rezervuaro tūrį. Tiesa, toks siurblys sukelia papildomą triukšmą, todėl ramų pasisėdėjimą kieme, tektų nukelti kitam kartui.

Dar vienas labai svarbus aspektas, kurį turite apgalvoti – kokio siurblio tipo norite? Pirmasis pasirinkimas – drenažinis siurblys švariam vandeniui pumpuoti, kuris naudojamas tik švaraus ar mažai užteršto vandens pumpavimui. Kitas pasirinkimas – drenažinis siurblys nešvariam vandeniui, kuris pumpuoja ne tik švarų vandenį, bet ir užterštą kietosiomis dalelėmis, smėliu ar dumblu.

Drenažiniai siurbliai yra elektriniai ir kuro pagalba veikiantys

Elektriniam siurbliui svarbu, kad šalia būtų elektros lizdas. Taip pat neretai jie būna mažesnio galingumo nei kuro varomi drenažiniai siurbliai. Tačiau, kitas svarbus aspektas – kuro pagalba veikiančius siurblius dėl išmetamo anglies monoksido, patartina naudoti tik lauke. Todėl prieš įsigyjant šį įrenginį, labai svarbu atsižvelgti, kur dažniausiai naudosite siurblį.

Turbūt, dauguma drenažinius siurblius sieja su vandens pumpavimu iš užpiltų patalpų. Ir tai yra visiška tiesa! Pavyzdžiui, užlietam garažui labiausiai pagelbėtų, būtent, šis siurblys. Tačiau jie gali būti reikalingi ir kitose buitinėse situacijose ar ūkyje, taip pat, galima naudoti vandens tiekimui iš šulinių, pildant vandens talpyklas ar lietaus vandens surinkimui šuliniuose. Be to šis prietaisas gali būti naudojamas, kaip laistymo įrenginys, kuris būtų labai aktualus nuosavame name gyvenantiems žmonėms.Taigi, prieš įsigyjant šį siurblį gerai išsiaiškinkite jo našumą, išsiurbimo lygį, panardinimo gylį,  ir nepamirškite įvertinti vandens taršos. Taip pat atsižvelkite, koks siurblys bus reikalingesnis – elektrinis ar varomas kuru, drenažinis siurblys nešvariam vandeniui ar švariam vandeniui pumpuoti.