Būsto patarimai

Kaip veikia cirkuliacinis siurblys šildymo sistemoje?

Cirkuliaciniai siurbliai įprastai naudojami šildymui, tačiau apie juos nėra girdėję daugelis žmonių. Visgi, pravartu suprasti šio įrenginio veikimą, kad žinotumėte, kaip pasirinkti tinkamą variantą bei sutaupyti. Taigi, šį kartą aptarsime tai, kaip cirkuliacinis siurblys veikia šildymo sistemoje.

Kam reikalingas cirkuliacinis siurblys?

Cirkuliacinis siurblys yra reikalingas šildymui. Įprastai tokie buityje naudojami įrenginiai pasižymi kompaktiškumu. Cirkuliacinis siurblys taip pat turi būti ilgaamžis, mat pilnu tempu dirba visą šildymo sezoną. Plonesniems vamzdžiams dažniausiai reikalingas galingesnis prietaisas, o storesniems pakanka mažo galingumo. Įprastai siurbliai yra montuojami katilinėse arba kitose uždarose patalpose, apsaugotose nuo atmosferos poveikio. Dauguma šiuolaikinių prietaisų valdomi elektroniniu būdu. 

Kaip veikia cirkuliacinis siurblys?

Šildymo sistemose vanduo juda nuo šilumos šaltinio iki vietos, kurioje šiluma perduodama radiatoriams, gyvatukui arba grindų šildymo vamzdžiams. Tuomet vanduo atvėsta ir sugrįžta atgal į šilumos įrenginį. Čia pasitarnauja cirkuliaciniai siurbliai. Tam, kad vanduo sistemoje judėtų, prietaisas jį „varinėja“. Cirkuliaciniai siurbliai užtikrina efektyvų šilumos perdavimą ir suteikia galimybę patiems reguliuoti norimą temperatūrą. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, šiuolaikiniai variantai įprastai yra valdomi elektroniniu būdu. Tai suteikia labai daug patogumo naudotojams, mat galite didinti arba mažinti temperatūrą priklausomai nuo poreikių, net nebūdami namuose. 

Kaip pasirinkti cirkuliacinį siurblį?

Renkantis cirkuliacinį siurblį rekomenduojama atsižvelgti į tokius aspektus, kaip ilgaamžiškumas, ekonomiškumas, žemas triukšmo lygis, slėgio aukštis, našumas. Pastarasis kriterijus parodo tai, kokį skysčio kiekį prietaisas gali perpumpuoti per tam tikrą laiko vienetą. Įprastai šis parametras skaičiuojamas kubiniais metrais per valandą. Visgi, buitiniai siurbliai dažniausiai nepasižymi itin dideliu našumu. Kita vertus, įprastai jų pakanka kasdieniam reikiamos šilumos kiekiui gauti. Žinoma, tikslinga įvertinti ir energijos sąnaudas, mat tai padės suprasti būsimas išlaidas. Taigi, renkantis svarbu atsižvelgti į tai, jog siurblio efektyvumas ir galingumas derėtų su šildymo sistemos parametrais. Tačiau, jeigu patiems nurodytas charakteristikas perprasti yra pernelyg sudėtinga, negaiškite savo brangaus laiko ir pasitarkite su profesionalais, kurie padės išsirinkti geriausią siurblį esamoje situacijoje.