Būsto patarimai

KOKIUS SPECIALIUS DRABUŽIUS IR ASMENINES APSAUGOS PRIEMONES REIKIA TURĖTI ĮSIGIJUS?

Dirbant lauko arba pavojingomis sąlygomis yra būtina turėti tam tinkamus drabužius ir tokias asmeninės apsaugos priemones, kurios apsaugotų nuo įvairių darbe galinčių tykoti pavojų. Tarp jų – šalmai, apsauginiai akiniai, pirštinės, batai su kojų pirštų apsauga, pusę veido dengiančios kaukės, ausinės, respiratoriai ir kt. Darbinės aprangos ir apsaugos priemones rasite el. parduotuvėje, kurios adresas: https://lt.rsdelivers.com/.

Kokius drabužius rinktis, dirbant šaltoje aplinkoje arba lyjant, pučiant smarkiam vėjui?

Jei tenka dirbti maždaug penkių laipsnių šaltyje, tai apranga turėtų būti šilta, apsauganti nuo sušalimo tam tikras kūno vietas. Tokie drabužiai turi apsaugoti ne tik nuo šalčio, bet ir drėgmės prasiskverbimo, būti pralaidūs orui.

O jeigu dirbate aplinkoje, kur pučia smarkus vėjas ir dar drengia lietus, tada reikia rinktis drabužius, kurių audinyje yra poliesterio, nailono arba poliuretano. Iš bėdos tinka ir rūbai iš PVC audinio. Tik jų pralaidumas orui yra nulinis.

Kokių drabužių reikia kelininkams?

Kelininkai turi tiek dieną, tiek temstant būti gerai matomi savo darbo vietoje, kad ant jų netyčia neužvažiuotų pro šalį važiuojančios mašinos, todėl jiems būtina vilkėti ne tik oro sąlygas atitinkančią, nuo šalčio, lietaus ar karščių saugančią, bet ir iš tolo gerai pastebimą aprangą.

O gerą matomumą garantuoja tik geltonos spalvos fluorescenciniai drabužiai. Beje, tokia pat apranga yra reikalinga ir keliuose budintiems policijos pareigūnams.

Kokia apranga reikalinga suvirintojams?

Kadangi suvirintojai savo darbe dažnai susiduria su dideliu karščiu, mažais išlydyto metalo lašeliais, atvira suvirinimo aparato liepsna bei ultravioletine spinduliuote, todėl jiems yra būtina specialiai pritaikyta apsauginė apranga. Jų apsauginis kostiumas turi visiškai dengti viršutinę ir apatinę liemens dalis.

Jeigu darbinį kostiumą sudaro švarkas su kelnėmis, tada švarkas turi dengti kelnes ne mažiau kaip per dvidešimt centimetrų. Be to, kišenės su išorinėmis angomis turi būti su užlenktais žemyn antkišeniais. Suvirintojams taip pat reikalingos specialios pirštinės, kurios gerai priglunda prie pirštų ir netrukdo jiems laisvai judėti. Šį darbą dirbantiems yra būtina ir specialus veido skydas, skirtas apsaugoti akis.