Būsto patarimai

Vonios aksesuarai: naujausios interjero tendencijos

Praustuvas

Nors vonios aksesuarai yra naudojami dėl praktinių funkcijų, ne paslaptis, kad jie ženkliai prisideda ir prie bendro kambario interjero formavimo. Pasitelkus juos, galima lengvai pakoreguoti vyraujančią atmosferą išvengiant sudėtingų remonto darbų. Renkantis šiuos gaminius, pravartu atkreipti dėmesį į vyraujančias vonios interjero tendencijas – siūlome su jomis susipažinti iš arčiau.

Minimalistiniai sprendimai

Nors gali pasirodyti, kad minimalizmas ir vonios aksesuarai tarpusavyje yra nesuderinamos sąvokos, net ir naudojant papildomus akcentus, galima išplėtoti tokią aplinką. Tuomet pirmenybę reikėtų teikti vienspalviams, neperkrautiems dizainams – dar geriau, jei rinksitės bendrus vonios aksesuarų rinkinius, kurie padės išlaikyti vientisą spalvų schemą.

Reikėtų paminėti, kad minimalizmas yra siejamas su tvarkinga aplinka, tad nesuklysite šią patalpą aprūpinę ją užtikrinti padedančiais aksesuarais. Tam puikiai tinka dėmesio pernelyg neatkreipiantys rankšluosčių kabliukai, dušo priemonių laikikliai, skalbinių dėžės, vonios lentynėlės ar kiti panašūs sprendimai, kurie užtikrins, kad kiekvienas daiktas turės konkrečią savo vietą.

Juodos spalvos akcentai

Jau ne vienerius metus galime stebėti, kaip juoda spalva vis dažniau įsivyrauja vonios kambariuose – po truputį atsisakoma nuomonės, kad ji tinkama tik didelėms erdvėms. Jei kol kas nesiryžtate tokių atspalvių naudoti pagrindinei vonios įrangai ar paprasčiausiai neplanuojate kapitalinio remonto, po truputį šią spalvą galite prisijaukinti pasirinkdami juodus vonios aksesuarus. Dabar jų pasirinkimo įvairovės netrūksta – juodos spalvos apdaila puošiami tiek tualetinio popieriaus laikikliai, tiek muilo dozatoriai ar muilinės. Pasirinkus tokius vonios aksesuarus, vonios kambarys įgaus lengvos prabangos ir subtilios elegancijos prieskonių. 

Aukso ir metalo atspindžiai

Auksiniai atspalviai puikiai dera su prieš tai minėta juoda spalva, todėl vonios aksesuarai dažnai padailinami tokiais akcentais – jie ypač tinka norint išplėtoti prašmatnų interjerą. Populiari yra ir metalinė apdaila, kuri lengvai derinama su pagrindine vonios įranga. Jei chromas ar plienas atrodo pernelyg šalti ir atšiaurūs, galite išbandyti šiltesnius metalo tonus, tokius kaip varis ar žalvaris. Jie vonios aksesuarams suteikia papildomo žavesio, todėl bendra atmosfera iš funkcionalios lengvai pasikeičia į malonią – tikriausiai būtent tokių rezultatų ir norėtųsi pasiekti.

LED veidrodžiai

Vonios veidrodis yra vienas pagrindinių šios erdvės aksesuarų – nepriklausomai nuo to, kaip kinta tendencijos, be jo niekuomet nėra išsiverčiama. Visgi, jei šį akcentą norisi priderinti prie vyraujančių madų, nesuklysite pasirinkę LED veidrodį. Jis turi papildomą apšvietimą, kuris palengvina gražinimosi procedūras ir tuo pačiu puikiai tinka prie „ateities“ interjero, kuriame dominuoja funkcionalūs ir šiuolaikiški sprendimai. Maža to, mėgausitės jo ekonomiškumu, tiksliais atspindžiais ir galėsite rinktis iš įvairių dydžių bei dizainų – tikėtina, kad surasite ir tokių, kurie atitiks kitas šiame straipsnyje paminėtas tendencijas. 

Netikėti deriniai

Nors ši tendencija kiek prieštarauja prieš tai minėtam minimalizmui, turint didesnį vonios kambarį, su aksesuarais galima šiek tiek paeksperimentuoti. Pastaruoju metu populiarus tapo skirtingų spalvų, tekstūrų ir medžiagų derinimas – galite pabandyti apjungti tai, kas iš pažiūros atrodo nesuderinama. Vonios lentynos, tualeto šepečiai, indeliai ir kiti aksesuarai dabar gaminami iš įvairiausių medžiagų, tad turėsite erdvės įvairiausioms kūrybinėms idėjoms. Tiesa, bet kuriuo atveju reikėtų surasti tam tikrus juos jungiančius taškus: taip išsaugosite harmoningą ir darnią aplinką. Tačiau keli įdomesni akcentai bendro rezultato tikrai nesugadins.

Atsižvelgę į dominuojančias vonios kambario tendencijas, lengvai išsirinksite prie jų derančius aksesuarus. Visgi, svarbiausia, kad ši patalpa jums patiems teiktų malonias emocijas – net ir tuomet, jei dėl to teks sulaužyti kelias nusistovėjusias taisykles.