Ar terasai reikia leidimo?

Jei svajojate apie itin estetišką, patogią bei turiningą kasdienybę, tai drąsiai galima sakyti, kad terasa yra vienas tų objektų, kuris būtinai turi atsidurti jūsų namų aplinkoje. Būtent terasa suteiks papildomo žavesio ir puošnumo jūsų namų aplinkai. Tačiau ir tai – dar ne viskas: būtent ši erdvė tiks ypač įvairioms veikloms: pradedant įvairių daiktų laikymu ar gėlių auginimo bei užbaigiant svečių priėmimu. Taigi, terasą įsirengti tikrai verta. Tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad norint džiaugtis terasa, pirmiausia reikia išspręsti ir tam tikrus klausimus. Vienas jų yra toks: ar terasai reikia leidimo?

Atsakant į klausimą, verta akcentuoti, kad tuo atveju, jei jūsų planuojama statyti terasa nebus didesnė nei 100 kvd. metrų ploto, tai jums nereikia jokio specialaus leidimo, statybas galite pradėti, kad ir šiandien. Tačiau tuo atveju, jei norite didesnės nei 100 kvd. metrų ploto terasos, tuomet jums reikės dokumento, kuris leistų pradėti statybas. Šį dokumentą išduoda statybų inspekcija. Daugiau naudingos informacijos apie tai galite rasti https://vtpsi.lrv.lt/.

Taip pat reikėtų nepamiršti ir dar vieno dalyko, t.y., to, kad tam tikrose vietovėse galioja kitokia terasų statymo tvarka. Šioms vietovėms yra priskiriamos kultūros paveldo objekto teritorijos, kultūros paveldo objekto apsaugos zonos, kultūros paveldo vietovės, kurortai, Kuršių nerija, magistralinio dujotiekio vietovės klasių teritorijose. Taip pat svarbu žinoti ir tai, kad jei terasa bus prijungiama prie namo, tai ji bus laikoma namo dalimi. Tačiau ir tai – ne viskas: kai kuriais atvejais gali būti reikalingas raštiškas kaimynų sutikimas.

Na, o pabaigai belieka tik pasakyti, kad terasa – statinys, kuriuos naudositės tikrai ne vienerius metus. Tad prieš pradedant statybas, labai svarbu turėti viziją, kaip atrodys terasa.