Ko reikia norint įrengti lauko pirtį?

Pastaruoju metu lauko pirtys tampa vis populiaresne priemone smagiai praleisti laisvalaikį gamtos prieglobstyje. Be to, pačios pirtys jau būna iš anksto parengtos naudojimui, todėl jas įsigijusiems savininkams nereikia gaišti laiko jų statyboms. Tokios pirtelės būna statinės, kvadratinės arba stačiakampio formos. Jas montuoja ir padeda įrengti patys pardavėjai.

Kaip vyksta pirtelių komplektavimas?

Visos lauko pirtelės yra komplektuojamos arba su malkomis kūrenama, arba su elektra šildoma krosnele. Jei įrengiama malkomis kūrenama krosnelė, tada prie jos dar yra pridedamas nerūdijančio plieno kaminas, apsauginė tvorelė. Į lauko pirties komplektą įeina iš liepos, drebulės ar juodalksnio medienos pagaminti plautai, išimamos grindys. Taip pat būna įtaisomi vandens nubėgimo kanalai, įrengiama ventiliacijos sistema, įvedamas aukštos temperatūros ir drėgmės nebijantis apšvietimas.

Apie ką reikėtų pagalvoti, prieš pradedant vidaus apdailą pirtelėje?

Jei norite, kad pirtelėje tvyrotų savitas ir itin malonus kvapas, tada apdailai naudokite pakaitomis naudokite juodalksnio ir kedro dailylentes. Tačiau galima sienas iškalti ir vien kedro dailylentėmis. Pirčių vidaus apdailai naudojamos dailylentės gražiai atrodo tada, kai ant sienų kalamos vertikaliai. Geriausia rinktis stačiakampio formos lenteles.

Ką klientams gali patarti lauko pirtelių įrengimo specialistai?

Lauko pirtelių įrengimo specialistai ne tik pataria, kokią pirties plautų medieną rinktis, bet ir kaip geriau juos išdėstyti patalpos viduje, kokie jų išmatavimai būtų patys tinkamiausi. Tai tiesiogiai priklauso nuo to, kiek pirtelės savininkas norėtų vienu metu sutalpinti žmonių jos viduje. Žinant šeimininko pageidavimus, jau galima spręsti apie galutinius pirties išmatavimus, vidinį jos išplanavimą. Standartinių formų pirtelėse siūloma naudoti malkomis kūrenamas krosneles.

Ko reikia, kad pirtelėje vyrautų itin jauki ir visiškai atpalaiduojanti atmosfera?

Jei pirtelės savininkas nori, kad joje tikrai vyrautų labai jauki ir leidžianti visiškai atsipalaiduoti aplinka, tada jis turi pasirinkti tam patį tinkamiausią apšvietimą. Klientai gali rinktis ir standartinius pirties šviestuvus, ir LED apšvietimą. Pastarasis būna dviejų rūšių – šiltai balto atspalvio arba RGB (raudono-žalio-mėlyno atspalvių. Be to, įmanoma ir papildomai įdiegti RGB LED valdiklį, kuris leidžia panorėjus keisti atspalvius.