Norite stilingos terasos? Ištrinkite ribą tarp svetainės ir lauko

Lauko terasa – kas nesvajoja tokią turėti? Geriausios terasos alsuoja laisve, patogumu, vasarišku laisvumu ir gaiva. Vis tenka pagalvoti, kaip įsirengti terasą taip, kad ji atliktų pagrindines savo funkcijas ir tuo pačiu džiugintų daugelį metų? Pasidalinsime keletu patarimų ir gudrybių, į kurias verta atsižvelgti, įrengiant šią nepaprastą erdvę. 

Terasos įrengimas – kodėl mes tam skiriame tiek daug dėmesio?

Viena karščiausių interjero dizaino tendencijų, kuri galioja ir lauko erdvei, yra ribos tarp svetainės ir terasos išnykimas. Toks sprendimas šiuo metu itin populiarus, ypač šiuolaikiniuose namuose, kur yra dideli, stumdomi langai. 

Kaip pasiekti tokį efektą? Turėtumėte pažvelgti į keletą aspektų – įsitikinkite, kad grindys, baldai, aksesuarai ir augmenija yra tinkamai suderinti. Kiek įmanoma, rinkitės tokias pačias arba kuo artimesnes spalvų schemai statybines medžiagas bei tekstilę. Laikantis šių paprastų taisyklių, dvi skirtingos namo vietos gali pavirsti viena.

Grindys terasoje – kokią medžiagą pasirinkti?

Pirmiausia, grindys. Rinkoje yra daug medžiagų, kurias galima panaudoti terasos paviršiui. Nuo akmens masės plytelių, klinkerio, plytų grindims, iki medienos, kompozito lentų ir betoninių terasinių plokščių ar grindinio akmenų.

Kalbant apie estetiką ir anksčiau aptartą ribos tarp svetainės ir terasos išnykimą, svarbu terasai pasirinkti tokią arba beveik niekuo nesiskiriančią medžiagą, kuri vyrauja ir svetainėje. Žinoma, ne visada įmanoma tą pačią medžiagą naudoti tiek namo viduje, tiek išorėje, jau vien dėl to, kad ji nėra skirta lauko sąlygoms. Esant tokiai situacijai, mums belieka ieškoti medžiagos, panašios į jau naudojamą namo viduje.

Pavyzdžiui, jei svetainėje orientavomės į medines plokštes ar parketą, terasoje galima naudoti egzotiškos medienos lentas, medieną primenančias terasines plyteles ar kompozitines lentas.

Tačiau ne visada turime vadovautis interjero vientisumo taisykle. Atkreipkime dėmesį, kad terasai dažnai pasirenkama medžiaga yra architektūrinis betonas! Taip yra todėl, kad jis yra neįtikėtinai universalus. Puikiai dera tiek su medžiu, tiek su plytelėmis.

Norite vientisos erdvės? Viskas turi derėti tarpusavyje

Ar pastebėjote, kad šiuolaikinės terasos pasižymi jaukumu ir stipriu ryšiu su gamta? Architektai, o neretai ir patys būsto savininkai, kurie įsipareigoja savarankiškai susitvarkyti terasas, daro viską, kad ši erdvė taptų privačia poilsio zona ir privatumo erdve.

Šiandieninės terasos, o, kalbant apie daugiabučius, ir balkonai labiau nei bet kada primena namų interjerą. Siekdami anksčiau aptarto ribos tarp svetainės ir terasos išnykimo, terasa tampa dar vienu kambariu! Taip yra dėl apgalvotų ir suderintų tarpusavyje medžiagų pasirinkimo – ne tik grindų, bet ir šiose patalpose esančių baldų, įrangos bei aksesuarų, t. y. sodo baldų komplekto, šviestuvų, gėlių vazonų, galbūt židinio, augalų ir kt.

Vadovaujantis šiandien vyraujančiomis tradicijomis aišku viena. Šiuolaikinėje, madingoje terasoje nėra vietos sodo baldų komplektui iš nekokybiško plastiko. Net madingiausios spalvos, t. y. pilka, balta, tamsiai žalia ir net klasikinė juoda, čia nepadės, nes tai atgyvena. Plastikinius baldus keičia iš sintetinio rotango pagaminti sodo baldai, kurie ne tik suteikia natūralumo ir išskirtinumo įspūdį, bet ir yra praktiški terasos baldai. Taip pat dažnas pasirinkimas yra mediniai sodo baldai.