Darbo vietos plotas vienam darbuotojui

Darbas – viena svarbiausių sričių žmogaus gyvenime. Na, o, kad žmogus profesinėje srityje galėtų pasiekti pačių geriausių rezultatų, svarbu nepamiršti ir įvairių akcentų. Viena iš jų yra ir darbo vieta. Kiekvienas darbuotojas turi turėti jam skirtą darbo vietą, o ji – turi būti įrengta tinkamai. Priklausomai nuo darbo pobūdžio, darbo vieta gali skirtis. Tačiau egzistuoja ir tam tikri dalykai, kurie nekinta. Vienas jų yra iš darbo vietos plotas. Taigi, klausimas – koks darbo vietos plotas turėtų būti skirtas vienam darbuotojui, yra ypač aktualus visiems, kurie planuoja įrengti darbo vietas. Taigi, ką svarbu žinoti?

Siekiant išsiaiškinti, koks darbo plotas turėtų būti skirtas vienam darbuotojui, reikia atkreipti dėmesį į LIETUVOS HIGIENOS NORMOS HN 32:2004 „DARBAS SU VIDEOTERMINALAIS. SAUGOS IR SVEIKATOS REIKALAVIMAI“. Šiame dokumente yra pažymima, kad darbuotojui skirta darbo vieta turi būti suprojektuota ir įrengta taip, jog asmuo galėtų laisvai prie jos prieiti, o taip pat – turėtų pakankamai erdvės darbo ir kitiems judesiams atlikti bei kūno padėčiai keisti. Tačiau ir tai – dar ne viskas, ko svarbu nepamiršti, įrengiant darbo vietą darbuotojui. Remiantis šiuo dokumentu, svarbu atminti, kad vienai darbo vietai turi būti skiriama ne mažiau kaip 6 kv. m darbo patalpos ploto ir ne mažiau kaip 20 m3 erdvės. Taigi, jei planuojate įrengti daugiau kaip vieną darbą vietą, nepamirškite ypač atsakingai apskaičiuoti, kokia erdvės bus reikalinga.

Svarbu laikytis šių reikalavimų – ne tik tam, kad nenusižengtumėte įstatymui, bet ir tam, kad sukurtumėte ergonomišką ir kokybišką darbo aplinką savo darbuotojams.

Norite daugiau sužinoti ne tik apie tai, kaip įrengti darbo vietą, bet ir kaip sėkmingai vystyti verslą? Būtinai užsukite į http://www.stop-acta.lt/kategorija/paslaugos/imoniu-steigimas/.