Kokį namų internetą pasirinkti? – Greitis ir pasiekiamumas

Įsirengiant naują būstą svarbu apsvarstyti ne tik sienų atspalvius, grindų dangos medžiagas, bet ir internetą, kuriuo namuose teks naudotis kiekvieną dieną. Technologijų amžiuje internetas – vartai į pasaulį, suteikiantys prieigą ne tik prie pramogų, bet ir prie darbo. Todėl, namų interneto išsiuntimo, atsiuntimo greitį, tokių paslaugų kainą yra lygiaverčiai svarbu įvertinti kaip ir langų drėgmės pralaidumą ar garso izoliaciją. Šiame trumpame straipsnyje pamėginsime pateikti keletą išsamių interneto tipų aptarimų, padėsiančių išsirinkti geriausią ir greičiausią planą šiuolaikiniams namams.

Koks interneto tipas labiausiai tiktų Jūsų namams?

Šviesolaidinis internetas

Kalbant apie namus, pats populiariausias pasirinkimas yra šviesolaidinis internetas. Tokio tipo ryšys išvysto nepaprastai didelę spartą – iki 1 gb/s –, išlaiko stabilumą net ir tuo atveju, kuomet perduodami itin dideli duomenų kiekiai. Kadangi šviesolaidinis internetas yra labai greitas, juo vienu metu gali naudotis keli įrenginiai vienu metu, nesukeliant jokių papildomų trukdžių. Šis aspektas yra nepaprastai svarbus, kai po darbų ir mokslų į namus suguža visa šeima – vieni skaito dienos naujienas, antri žiūri filmus, o treti per planšetes žaidžia internetinius žaidimus. Šviesolaidinis internetas kol kas yra lyderiaujantis pasirinkimas, vis dėlto ne visuose namuose jis gali būti įdiegtas. Deja, bet tokio tipo ryšio paslaugų infrastruktūra dar nėra pakankamai išvystyta, tad šviesolaidinio interneto teikiamais malonumais gali mėgautis daugiausia miestuose ar jų priemiesčiuose gyvenantys asmenys.

Plačiajuostis ir hibridinis internetas

Jeigu Jūsų namai neturi prieigos prie šviesolaidinio interneto, rekomenduojame apsvarstyti plačiajuosčio ar hibridinio interneto tipus. Šio pobūdžio interneto planai apima platesnes Lietuvos teritorijos dalis, todėl yra prieinami didesniam gyventojų skaičiui.

Plačiajuostis internetas suteikia net iki 250 mb/s greitį. Nors tai ir yra ketvirtadalis viso to, ką Jūsų namams galėtų pasiūlyti šviesolaidinis internetas, 250 mb/s tikrai nėra mažai. Tokio pobūdžio internetu, kaip ir šviesolaidiniu, be didelių kliūčių gali naudotis keli vartotojai vienu metu. Nors plačiajuosčio interneto galimybės, palyginus su prieš tai aptartu interneto tipu, yra labiau ribotos, dažnas vartotojas tų limitų taip niekada ir nepasiekia. Tradiciniam vartotojui tokia interneto sparta yra daugiau nei pakankama.

Hibridinis internetas – panašus sprendimas. Šio tipo internetas skiriasi nuo plačiajuosčio tuo, kad yra papildomas mobiliaisiais 4G duomenimis. Hibridinio interneto siūloma sparta yra ~100 mb/s. Žinoma, šis namų internetas lėtesnis, tačiau, jis prideda daugiau pasiekiamumo. Tam, kad gautumėte kokybišką interneto ryšį, Jums nereikės būti pagrindiniuose greičio taškuose, t. y. kuo arčiau maršrutizatoriaus.

4G namų internetas

4G namų internetas – unikali, beperstojo tobulėjanti technologija. 4G, plačiai naudotas kaip mobilusis ryšys telefonams bei planšetėms, pamažu skverbiasi ir į namų teritoriją. Šio tipo interneto pagrindinis išskirtinumas tas, kad jis siekia beveik 99 proc. visų Lietuvos gyventojų. Taigi, jeigu Jūsų būste negali būti įrengtas nei šviesolaidinis, nei plačiajuostis, nei hibridinis internetas – 4G mobilusis ryšys namams yra Jūsų išsigelbėjimas. 4G interneto greitis gali siekti net iki 300 mb/s! Kitas privalumas tas, kad šio pobūdžio interneto maršrutizatorius yra itin kompaktiškas. Jį galėsite vežtis į iškylas, vakarėlius ar net į pajūrį. Taigi, užsisakę 4G internetą namams, turėsite prieigą prie jo bet kuriame Lietuvos kampelyje.

Apsvarstę skirtingų interneto tipų teikiamus greičio rodiklius ir jų pasiekiamumą, būtinai peržvelkite jų kainas. Jas rasti galite įvairių tiekėjų interneto svetainėse. Visgi, šis procesas gan dažnai yra komplikuotas ir tikrai ne visiems iš karto pavyksta rasti geriausią ir pigiausią variantą. Jeigu norite gauti išskirtinį interneto planą čia ir dabar – kreipkitės į Myplan.lt specialistus. Myplan profesionalai bendradarbiauja su visais interneto ir televizijos tiekėjais, puikiai išmano jų teikiamas paslaugas, todėl, atsižvelgę į Jūsų lūkesčius, jie gebės greitai rasti išskirtinį interneto sprendimą Jūsų namams!