Kaip išsirinkti šilumos siurblį (4 svarbūs patarimai!)

Šilumos siurblys – nepamainoma inovacija, be jokios abejonės nurungianti visus savo oponentus: dujinį šildymą bei elektrinius prietaisus. Jeigu vertinate komfortą, aukštą kokybę ir mažas energijos sąnaudas, ši šildymo technologija puikiai tiks tokių poreikių įgyvendinimui. Visai nesvarbu ar gyvenate didelės kvadratūros patalpose ar mažesniame bute, šilumos siurblių pasirinkimas yra užtektinai platus. Visgi, pasiklysti jame nėra sudėtinga. Tam, kad susiaurintumėte savo paiešką ir rastumėte geriausią šilumos siurblį, kviečiame susipažinti su 4 pagrindiniais patarimais, padėsiančias išsirinkti!

1. Sužinokite, kokio tipo šilumos siurblio Jūsų patalpoms reikia: oras-oras ar oras-vanduo?

Aeroterminiai šilumos siurbliai dažniausiai skirstomi į dvi kategorijas: oras-oras ir oras-vanduo. Šie du tipai išsiskiria šilumos perdavimo būdu. Oras-oras, kaip ir sufleruoja pats pavadinimas, šaltį ar šilumą paduoda tiesiai per orą. Šių prietaisų veikimo principas yra panašus į kondicionierių. Oras-vanduo šilumos siurbliai šilumą teikia per vandenį. Tam, kad šiluma tolygiai pasklistų po namus, naudojami kiti pagalbiniai prietaisai: radiatoriai arba grindinė šildymo sistema. Iš esmės, tiek vieno, tiek kito šilumos siurblio tipo pasirinkimas priklauso nuo namo ar buto išplanavimo ir techninių galimybių. Jeigu namuose neturite grindų šildymo sistemos ir nenorite investuoti į radiatorius – svarstyti oras-vanduo šilumos siurblių nėra jokios prasmės. Tokiu atvejų reikėtų visą dėmesį sutelkti grynai į oras-oras šildytuvų paiešką.

2. Išsiaiškinkite, kokia bus šilumos siurblio paskirtis Jūsų namuose.

Antras dalykas, vertas gilesnių apmąstymų – tikslas, kurio siekiate įsirengdami šilumos siurblį. Pasaulyje yra daugybė patikimų tokio tipo šildytuvų gamintojų: “Mitsubishi”, “Panasonic”, “Daikin”, “Nibe” ir t. t.. Šios, tarptautinį pripažinimą įgijusios įmonės kuria ne tik universalius šilumos siurblius, bet ir specializuotus. Vieni jų labiau tinkami tik vieno kambario šilumos palaikymui, kiti dviejų, treti – visam namui. Be to, kai kurių šilumos siurblių funkcijos yra labiau pritaikytos patalpų vėsinimui, oro temperatūros palaikymui, o kitų – šildymui. Prieš ieškodami geriausio šilumos siurblio, būtinai sužinokite visas priežastis dėl ko ir kam Jums jo reikia.

3. Įvertinkite techninę šilumos siurblių charakteristiką.

Vienas iš pagrindinių oras-oras ir oras-vanduo šilumos siurblių charakteristikos bruožų – galia (kw). Šis parametras dažniausiai nustatomas atsižvelgiant į šildomų patalpų kvadratūrą. Kuo butas ar namas didesnis, tuo galingesnio šilumos siurblio gali reikėti. Tinkamo šildytuvo parinkimas yra fundamentalus, kadangi per didelis išeikvos Jums per daug elektros, o per mažas – vargiai gebės išlaikyti reikiamą temperatūrą. Be kambarių dydžio, kiti svarbūs aspektai yra: patalpų izoliacija, langų plotis, geografinė būsto kryptis. Kuo didesnis oro pralaidumas namuose, tuo galingesnio šilumos siurblio reikės.

Šalia galingumo, būtinai įvertinkite papildomas šilumos siurblių funkcijas. Kaip žinia, šie prietaisai ne tik šildo ar vesina. Kai kurie šilumos siurbliai turi integruotą bevielį Wi-Fi valdymą. Vieni dirba garsiau, kiti, dėl atitinkamų techninių privalumų, tyliau. Norintys sutaupyti, atkreipkite dėmesį į tai, kad siurblys turėtų miego režimą. Dar vienas šilumos siurblių privalumas – jutiklis, kuris nukreipia oro srautą nuo žmonių į kitas kambario vietas. Taip išvengiama skersvėjų ir jų sukeliamų sveikatos negalavimų.

4. Pasirinkite tą šilumos siurblių tiekėją, kuris siūlo optimaliausią kainos ir kokybės santykį.

Šilumos siurblys – rimta investicija. Nenuostabu, kad asmenys, norėdami įsigyti tokį prietaisą ilgai dvejoja, domisi, ieško įvairių akcijų. Siurblių kainos tikrai nėra žemos. Dažnai gali tekti išleisti daugiau nei tūkstantį eurų. Visgi, šios investicijos grįžtamoji vertė yra sunkiai aprėpiama. Grynas oras, šilti namai, geros gyvenimo sąlygos, puiki sveikata – dalykai, kurių sakydavo, kad nenusipirksi, dabar lyg ranka pasiekiami. Jeigu norite įsigyti šilumos siurblį pigiau, rekomenduojame apsilankyti specdarbai.lt elektroninėje parduotuvėje. Šiame tinklalapyje nuolat taikomos akcijos bei nuolaidos. Čia rasite įvairių formų ir tipų šilumos siurblių: tiek oras-oras, tiek oras-vanduo. Specdarbai.lt pardavinėjami tik aukščiausius kokybės standartus atitinkantys šilumos siurbliai. Pirkdami iš specdarbai.lt investuojate į ilgaamžiškumą!