3 kriterijai, padėsiantys išsirinkti oro kondicionierių

Ar pamenate tas vasaros dienas, kuomet Jūsų kūnai buvo nualinti nepaprastai didelių karščių? O gal prisimenate tokias šaltas žiemas, kai net įkaitę radiatoriai nesuteikdavo pakankamai šilumos namams? Mes atsimename, todėl galime patvirtinti, kad geriausias sprendimas tokio tipo diskomforto šalinimui – oro kondicionierius.

Peržvelgę įvairių įmonių katalogus pastebime daugybę oro kondicionierių modelių tiek namams, tiek butams. Dažnam pirkėjui gali būti sudėtinga įvertinti kokį produktą jam reikėtų pasirinkti, ypač, jeigu su oro šildytuvais ar šaldytuvais jis nėra susidūręs anksčiau. Dėl šios priežasties nusprendėme pateikti 3 pagrindinius kriterijus, į kuriuos būtina atsižvelgti prieš renkantis oro kondicionierių.  

1. Kokią funkciją oro kondicionierius atliks Jūsų namuose – šildymo ar šaldymo?

Besivystant technologijoms, dienos šviesą pasiekė ne tik šaldantys, bet ir šildantys oro kondicionieriai. Tokio tipo prietaisai tapo tokie galingi, kad jie, dažnu atveju, gali užimti pagrindinę namų šildytojo poziciją. Aukštą oro temperatūrą palaikantys kondicionieriai ne tik šildo, bet ir valo orą. Jie taip pat dažnai turi integruotą bevielę Wi-Fi valdymo sistemą. Juos nesunku prižiūrėti. Visgi, oro kondicionieriai-šildytuvai nėra pritaikyti absoliučiai visoms patalpoms, be to, tai ne visada yra optimaliausias, pigiausias sprendimas. Norėdami sužinoti ar turimas namas/butas gali būti apšildytas oro kondicionieriaus pagalba, kreipkitės į specialistus. Atvykę profesionalai, įvertins patalpų specifiką, pakonsultuos ir pateiks tinkamiausią sprendimą.

2. Techniniai duomenys: galingumas (kW), forma ir funkcijos.

Oro kondicionierių specialistai, besirenkant naują prietaisą, rekomenduoja atkreipti dėmesį į gamintoją (apie tai trečiajame punkte), galingumą (kW), formą bei funkcijas.

Visų pirma, reikėtų numatyti buto ar namo vietą, kurioje kondicionierius būtų įrengtas. Žinodami konkretaus kambario išplanavimą, galėtumėte rinktis, kuris oro kondicionieriaus tipas ar forma geriausiai tiktų turimoms patalpoms: sieninis, kasetinis, palubinis, ortakinis, Multi Split, grindinis, monoblokinis ir pan… Nepamirškite dizaino – žiūrėkite, kad būsimo oro kondicionieriaus forma tiktų prie bendro interjero vaizdinio.   

Siekiant susiaurinti paieškas, vertėtų bent preliminariai nusistatyti norimą oro kondicionieriaus galingumą (kW). Šį rodmenį reikėtų matuoti atsižvelgiant į norimų vėdinti ar šildyti patalpų dydį, t. y. išmatavimus kvadratiniais metrais. Šalia to, reikia įvertinti ir kitus svarbius kriterijus – 1. į kurią geografinę kryptį nukreiptos patalpos (vakarus, rytus, pietus ar šiaurę); 2. langų plotą; 3. gyvenančių, dirbančių patalpoje žmonių skaičių; 4. šilumą sklindančią iš kitų patalpoje esančių prietaisų ir t. t.. Jeigu neturite tam konkrečios kompetencijos, norint tinkamai nustatyti šiuos ir panašius rodiklius, vertėtų kreiptis į profesionalus.

Techninę oro kondicionierių charakteristiką apibrėžia trys pagrindiniai elementai: 1. jau aptartas galingumas; 2. kompresoriaus tipas; 3. išorinio ir vidinio blokų triukšmo lygis. Kompresorius gali būti dviejų tipų – įprastas (ON/OFF) ir inverterinis. ON/OFF tipo kompresorius veikia išjungimo, įsijungimo principu. Kai patalpose nustatyta vidutinė temperatūra pasiekia aukščiausią tašką, ON/OFF kondicionierius įsijungia ir pradeda vėsinti patalpas. Jis išsijungia tada, kai kambariai pasiekia norimą oro temperatūrą.  Inverteriniai oro kondicionieriai yra efektyvesni už ON/OFF. Šio tipo kondicionieriai nustatytą temperatūrą pasiekia dvigubai greičiau, ją palaiko nežymios paklaidos tikslumu, veikia tyliau ir yra 30 proc. ekonomiškesni. Taigi, jeigu svarstote tarp šių dviejų tipų, esant galimybei, rekomenduojame rinktis inverterinius oro kondicionierius. Jie ne tik padės sutaupyti, bet ir užtikrins norimos temperatūros išlaikymą.

3. Kokį oro kondicionierių gamintoją pasirinkti?

Pabaigai, nepamirškite atkreipti dėmesio į oro kondicionieriaus gamintoją. Tarptautiniu lygmeniu, labiausiai vertinami yra japoniški oro kondicionieriai. Nuo jų neatsilieka ir kiti, rytų Azijos, gamintojai – korėjiečiai bei kinai. Renkantis pasaulinį pripažinimą įgijusius gamintojus, Jūs užsitikrinate aukštą produktų kokybę. Visgi, tokių įmonių oro kondicionierių kaina gali būti gerokai aukštesnė už kitų. Neblogą kainos bei kokybės santykį būtų galima išgauti pasirinkus ir mažiau žinomą tiekėją. Tai padaryti nėra lengva, kadangi reikia turėti bent minimalų oro kondicionierių technikos supratimą. Dėl šios priežasties žmonės, nenorėdami rizikuoti, yra linkę investuoti daugiau pinigų ir perka laiko patikrintus, stabilius gamintojus.
Norite nusipirkti kokybišką oro kondicionierių už prieinamą kainą? – apsilankykite specdarbai.lt elektroninėje parduotuvėje. Šioje svetainėje nuolat taikomos įvairios akcijos bei nuolaidos, todėl norimą oro kondicionierių galėsite įsigyti pigiau. Specdarbai.lt rasite platų kondicionierių, šilumos siurblių, drėgmės surinkėjų, oro drėkintuvų, vėdinimo sistemų pasirinkimą. Specdarbai.lt taip pat atlieka oro kondicionierių montavimo, remonto, vėdinimo sistemų įrengimo paslaugas. Žemos kainos – aukšta paslaugų atlikimo kokybė!