Butą ar namą: kaip įvertinti jo kainą?

Ilgai gyvenote namuose kuriuos nusprendėte pakeisti į naują būstą? Naujovės – visada geras sprendimas. Tačiau nepamirškite, jog būsto pardavimas jums gali arba atnešti didelę naudą, arba nuostolius. Kitaip tariant, būstą rekomenduojama parduoti taip, jog gautumėte didžiausią finansinę naudą bei tinkamą pirkėją atrastumėte kaip įmanoma greičiau. Kaip tai įgyvendinti? Apačioje rasite atsakymus į visus klausimus.

Taigi, kaip ir minėjome, pirkėjui turto vertinimas yra būtinas jeigu jis siekia gauti maksimalę naudą. Kaina už kurią parduosite savo turtą, remiasi vertinimo rezultatais bei atlikta analize. Kaina turi būti nustatoma pagal buto ar namo būklę, vietą, žemės sklypo dydį ar netgi kaimynystę. Jeigu dar plačiau, gyvenamojo namo vertinimas taip pat apima: namo apdailos, įrengimo, sklypo vertės, privažiavimo (susisiekimo) įvertinimą. Juk svarbu ne tik kokios kokybės yra jūsų namas, bet kokioje lokacijoje jis yra įsikūręs. Nenuostabu, būtent dėl šios priežasties mieste bei užmiestyje esančių namų kainą gali labai skirtis. Žinoma, yra ir dar daug daugiau kintamųjų, kurie turi būti tinkamai įvertinti.

Ką jums leis tikslus namo rinkos kainos nustatymas?

  • Tiksliau įvertinti maksimalę būsto pardavimo kainą;
  • Tinkamai deklaruoti turtą;
  • Įvykdyti teisininkų suformuluotas užduotis.

Ar būto, namo kainą galima įsivertinti patiems?

Kadangi buto vertimo kaina turi būti nustatoma atsižvelgiant į daugybę skirtingų faktorių, ją nustatyti patiems gali būti sudėtinga ir netgi netikslinga. Vertindami patys, kainą galite per daug sumažinti ar atvirkščiai – padidinti. Todėl, turto vertinimo ekspertai ir yra reikalingi. Jie padės nustatyti tikslią buto ar namo kainą, pasirūpins visais reikalingais dokumentais.

Su jų pagalba, namo vertinimas taps greitu ir nesudėtingu procesu, o ir jums nereikės rūpintis dėl daugybės sudėtingų procesų. Na, o įvertinę būsto kainą, jau galėsite ieškoti pirkėjų. Jį pardavus – dairytis naujų namų. Atrodo lengva ir greita, bet tik susidūrę su šia situacija, žino kiek iš tiesų tai gali užtrukti, ypač kainą bandant įsivertinti patiems.