Patarimai perkantiems ar parduodantiems būstą

Ar verta imti būsto paskolą?

Būsto paskola yra vienas iš daugelio pasirinkimų. Belieka tik pridurti, kad nemaža dalis žmonių vis dar nežino, ar iš tiesų verta imti būsto paskolą. Pabandykime apžvelgti, kokie yra šio pasirinkimo privalumai bei pliusai.

Kodėl verta imti būsto paskolą?

Kalbant apie tai, kokie yra šio pasirinkimo privalumai, verta atkreipti dėmesį į tai, kad būtent būsto paskola taps tuo finansiniu šaltiniu, kuris leis jums įgyvendinti vieną svarbiausių savo gyvenimo svajonių, t.y., turėti nuosavus namus. Tačiau ir tai – dar ne viskas: taip pat svarbu akcentuoti, kad būtent būsto paskola leidžia nebegalvoti apie kitas skolinimosi galimybes. Gavus paskolą būstui, viskas, ką belieka daryti, tai – tik ieškoti sau patinkančio būsto ir jį įsigyti.

Būsto paskola: kokie trūkumai?

Visgi, nesunku nuspėti, kad šis pasirinkimas turi ir tam tikrų trūkumų.  Ne paslaptis, kad būtent būsto paskolos yra neatsiejamos nuo palūkanų, o tai reiškia, kad jums teks grąžinti šiek tiek daugiau, nei gavote. Tačiau ir tai – dar ne  viskas: taip pat svarbu pasakyti, kad būsto paskola yra imama ilgam laikotarpiui – keliolikai metų ar net kelioms dešimtims. Taigi, visą šį laikotarpį turėsite atsakingai laikytis įmokų mokėjimo grafiko. 

Taigi, kaip matyti, toks pasirinkimas turi ir privalumų, ir trūkumų. Viena vertus, tai yra galimybė turėti savo namus ir nebegalvoti apie kitus skolinimosi šaltinius, kita vertus, jūs būsite neatsiejami nuo palūkanų, o tai papt jums reikės atsakingai laikytis įmokų mokėjimo grafiko. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad, jeigu vis dėl to, nuspręsite imti paskolą būstui, tokiu atveju labai gerai pasverkite savo galimybes ir atsakykite sau į klausimą, ar šis įsipareigojimas jums nebus per didelis. Daug informacijos galite rasti ir čia http://www.kaunogerbuvis.lt/paslaugos/paskolos/