Kaip gauti būsto paskolą?

Kai kuriems žmonėms būsto pirkimas yra ne tik džiuginantis procesas, bet ir tikras galvos skausmas. Vienas iš streso sprendimų yra gauti paskolą. Daugeliui žmonių paskolos būstui gavimas gali būti itin sudėtingas procesas, todėl jei tai pirmas būstas, visas procesas gali pasirodyti nedžiuginantis, tačiau sudėtingas ir tikrai galvos skausmas. Kad taip nenutiktų, galime padėti ne tik patardami perkant namą, bet ir padėdamas nepasiklysti tvarkydamas dokumentus. Dabar keletas patarimų, kaip gauti būsto paskolą. Žinoma, turime pasakyti, kad kiekvienas atvejis yra individualus, todėl čia išvardyti veiksmai gali būti daugiau ar mažiau, priklausomai nuo jūsų situacijos

Įvertinkite savo finansines galimybes, tuomet žinosite, nuo ko galite pradėti

Būsto pirkimas yra atsakingas žingsnis, todėl svarbiausias pirmas žingsnis yra įvertinti savo finansines galimybes prieš nusprendžiant skolintis būstui įsigyti. Atkreipkite dėmesį, kad banko įsipareigojimai gali užtrukti metus, paprastai net kelis metus. Daugiausia tai lemia jūsų ar jūsų šeimos finansinė padėtis ir galimi pradiniai įnašai. Atminkite, kad būsto paskolos mėnesio įmoka ir kiti turimi finansiniai įsipareigojimai neturėtų viršyti 40 proc. visų namų ūkio pajamų. Kita vertus, įnašas, kurį turite sukaupti prieš kreipdamiesi dėl paskolos iš banko. Banko sprendimai dažniausiai priimami per 48 valandas. Apie sprendimą esate informuojami telefonu arba elektroniniu paštu. Bankai pateikia itin išsamius sprendimus, kuriuose yra išdėstoma visa svarbiausia informacija apie paskolą: paskolos rūšis, palūkanos, suma, terminai ir kitos išlaidos. Jeigu dėl paskolos gavimo kreipėtės tik į vieną banką ir jis atmetė sprendimą suteikti paskolą, galite kreiptis į kitą banką su reikiamais dokumentais. Galite kreiptis į tiek bankų, kiek norite. Ne vienas bankas, gali sutikti suteikti paskolą, tuomet verta išsirinkti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį pasiūlymą.

Kaip tai turėtų atrodyti? Bendra pradinio kapitalo įnašo taisyklė – nuosavos lėšos turi būti ne mažesnės kaip 15 proc. perkamo namo kainos arba vertės. Ji gali skirtis priklausomai nuo namo, kurį ketinate pirkti – ar tai naujas pastatas, ar senas. Norint gauti paskolą būstui, pirmiausia jums reikėtų konsultacijos, nekilnojamo turto klausimais nemokamą konsultaciją galiu suteikti aš, finansiniais klausimais galite kreiptis į banką. Galite registruotis ir vykti į konsultacijas į tiek bankų, kiek tik norite, jeigu tik turite laiko ir noro, tuomet būsite visiškai užtikrinti savo pasirinkimu. Jeigu būsto dar neišsirinkę – nieko tokio, galite aptarti ir apgalvoti savo finansines galimybes bei poreikius. Konsultacijai banke būkite pasiruošę, banko vadybininkas suteiks visą jus dominančią informaciją apie paskolos gavimą. Kokius klausimus verta užduoti banko vadybininkui?

Norėdami gauti paskolą, turite atlikti turto vertinimą

Todėl pasirinkę namą galite kreiptis dėl nekilnojamojo turto vertinimo, kuris gali būti atliktas tik gavus būsto savininko leidimą. Kai kuriais atvejais namo vertinimas nereikalingas. Jei perkate naują namą, taip gali būti, tačiau dėl to turėtumėte pasikonsultuoti su banko filialo konsultantu. Paskolos paraišką užpildyti galite atvykę į banko skyrių, arba internetu. Dokumentai kurių reikės paskolos paraiškai: asmens tapatybės dokumentas, paskolos paraiška, realios turto vertės ataskaita (jeigu reikia). Jei paskolą imate kartu su sutuoktiniu, reikės tokių pačių dokumentų ir jam. Taip pat gali būti daugiau reikiamų dokumentų, tačiau apie tai informuos, arba jeigu pildysite paraišką internetu – matysite kokių dokumentų reikės. Užpildžius paraišką ir pateikus visus būtinus dokumentus, bankas pradeda vertinti paskolos suteikimo riziką, nustatomos paskolos sąlygos. Gali būti, kad bankas su jumis dar norės susisiekti ir paprašys patikslinti informaciją, arba užduos papildomų klausimų.