Būsto patarimaiPatarimai perkantiems ar parduodantiems būstą

Kaip pigiai pastatyti namą?

Pastatykite namą nuo nulio sau pagal savo skonį ir šeimos poreikius arba įsigykite jau pastatytą namą, kuriame iš karto persikeltumėte gyventi ir apsisaugotumėte nuo nereikalingų rūpesčių. Ši problema kamuoja beveik visus žmones, svajojančius patogiai gyventi nuosavame name. Dar sunkiau nuspręsti, kada namas yra pirmasis jaunos šeimos būstas. Finansai, laikas ir kompetencija – bene svarbiausi kriterijai, į kuriuos atsižvelgus paprastai priimamas svarbus sprendimas.

Gyvenimas nuosavame name turi daugiau privalumų nei prabangiausias butas

Privatus namas – tai vieta, kur gali laisvai daryti ką nori. Čia jūsų netrukdys triukšmingi kaimynai, norintys remontą atlikti anksti ryte ar vėliau. Čia nerizikuosite būti užlieti ar susidurti su nepatogumais, su kuriais susiduria daugiabučio gyventojai. Daugelis žmonių yra įpratę manyti, kad žemės sklypo pirkimas, o juo labiau namo statyba yra didžiulė pinigų suma. Tačiau tobulėjant šiuolaikinėms statybos technologijoms pigiausia būsto statybos technologija atpigo kelis kartus. Dabar apsvarstysime pagrindinius klausimus: nuo ko pradėti, o svarbiausia – kur pasistatyti pigiausią namą?

Norėdami nuspręsti, kaip atrodys namas, turėtumėte atidžiai ištirti vietovės, kurioje planuojate statyti, klimato ir oro sąlygas. Juk statybinių medžiagų pasirinkimas tiesiogiai priklauso nuo temperatūros sąlygų ištisus metus. Nuolatiniam gyvenimui naudojami namai turi būti nuolat šildomi šaltuoju metų laiku, o tai reiškia tam tikras finansines išlaidas. Todėl renkantis statybines medžiagas reikia vadovautis termofizinėmis savybėmis: šilumos laidumu ir šilumos talpa, taip pat susitraukimu.

Kiekviena klimato zona turi savo temperatūros sąlygas, vėjo greitį ir apsaugos lygį, kurie priklauso nuo šilumos izoliacijos lygio

Todėl renkantis medžiagas ir skaičiuojant sienelės storį reikia vadovautis dviem pagrindiniais parametrais: šilumos varža ir šilumos laidumu. Kiekvienam regionui taikomas jo specialiai apskaičiuotas šiluminės varžos KTS rodiklis. Norint gauti aiškumo dėl būsimų šildymo išlaidų, būtina apskaičiuoti būsimo projekto CTC. Tam sienos plotis (δ) padalijamas iš šilumos laidumo koeficiento (λ), kuris nurodomas statybinės medžiagos techninėse charakteristikose R = δ / λ. Apskaičiuota atsparumo šilumos perdavimui vertė turi atitikti standartą. Kaip pavyzdį paminėkime akytojo betono, kurio šilumos laidumo koeficientas yra 0,12 W / m * ºС, naudojimą. Paimkime 0,3 metro storio bloką ir apskaičiuokime: R = 0,3 / 0,12 = 2,5 W / m 2 * ºС. Šis rodiklis yra mažesnis už normą ir galbūt tinka statyboms pietiniuose Rusijos regionuose. Bloko, kurio plotis yra 0,4 metras, atsparumas šilumos perdavimui yra 0,4 / 0,12 = 3,3 W / m 2 * ºС, kuris yra šiek tiek didesnis nei standartinis rodiklis ir gali būti naudojamas statant pastatus Maskvoje ir Sankt Peterburge. Skaičiavimas yra aktualus tik klojant blokus ant klijų.

Išdėstymas ir maksimalus funkcionalumas ir patogumas

Pagrindinis patalpų planavimo principas yra maksimaliai išnaudoti plotą vienam kvadratiniam metrui. Mūsų atveju tai viešosios erdvės ir naudingos erdvės santykis. Namas susideda iš trijų kambarių, kurių bendras plotas 54 m2, kurie pilnai patenkins Jūsų šiuolaikinio apgyvendinimo poreikius. Be to, bendro ploto ir naudingojo ploto (52 m 2) santykis yra 96,3%. Tačiau laikui bėgant norėsite padidinti jo plotą. Tokia struktūra yra tinkamiausia transformacijai. Jį galima išplėsti ir pločio, ir aukščio atžvilgiu. Svarbu! Antrojo aukšto konstrukcija turi būti iš anksto apgalvota, norint pakloti tinkamą pagrindą. Straipsnyje pateikta informacija yra rekomendacinio pobūdžio (parengta tinklaraštininkų), kiekvienu individualiu atveju būtina kreiptis į specialistus.